Про економіку

На Львівщині діють декілька постачальників газу – чи можна заощадити, змінивши постачальника?

В новому році українських споживачів газу очікують одразу декілька змін. Найголовніша — буде змінено вартість доставки газу постачальниками. НKРEKП закріпив нову вартість розподілу газу для облгазів та міськгазів (вона зросте вже з січня).

Як і до цього, вартість доставки блакитного палива у різних компаній буде відрізнятися, вноситиметься до окремої квитанції. Таким чином, один багатоквартирний будинок можуть обслуговувати різні постачальники газу, і ціна на послуги також буде різною.

Чи можна заощадити, змінивши постачальника?

Так, заощадити вдасться, проте є деякі нюанси.

Варто враховувати мінімальний (6,99 грн) та максимальний тариф (10,8 грн) на газ, що діє в Україні. Наприклад, на Львівщині найнижча ціна газу 7,22 грн, а найвища 10,8 грн. Якщо споживач використовує лише газову плитку і живе у місті в багатоквартирній будівлі, різниця буде невеликою. Проте мешканці приватних будинків зможуть зекономити кілька тисяч гривень протягом опалювального сезону.

До прикладу: якщо за один місяць на опалення витратили 100 кубів за тарифом 7,22, потрібно заплатити 722 грн, якщо за тарифом 10,8 грн — оплата становитиме 1080 грн. Різниця складе 358 грн за місяць. За один опалювальний сезон (використавши мінімум кубів) економія складе більше 2000 грн.

Як змінити постачальника газу?

з 1 сeрпня 2020-гo Kaбiнeт Miнiстрiв України не встановлює, за якою ціною Нафтогаз повинен продавати блакитне паливо. Це, так зване, вільне плавання: місцеві постачальники купують паливо за ринковою ціною та продають звичайним громадянам. На роздрібному ринку сьогодні працює НАК, який створив спеціальний підрозділ, що займається підписанням прямих договорів з українськими громадянами.

Для цього слід зайти за посиланням, потім вибрати розділ «Ліцензійний реєстр НКРЕП» та натиснути на нього. Опісля файл із повним переліком ліцензіатів НКРЕКП завантажиться на комп’ютер. У цьому електронному списку треба знайти постачальника природного газу за його юридичною назвою та у розділі «статус ліцензії» перевірити її чинність.

Ціни на газ у січні 2021

Проте, якщо споживач хоче змінити постачальника він може це зробити всього за кілька днів. В оселю надходитиме те саме блакитне паливо, а от його ціна буде відрізнятися. Для зміни постачальника потрібно заповнити заяву на сайті своєї компанії. Заяву подають дистанційно чи в офісі, прикріпивши копію паспорта, документи, що підтверджують право на власність житлом, останню квитанцію за оплату.

Варто врахувати що на клієнта можуть очікувати підводні камені: старі постачальники неохоче відпускають клієнтів, тому часто надсилають борги заднім числом, мотивуючи нарахування врахуванням температурного коефіцієнта. Підтвердження про перехід на обслуговування нового постачальника приходить від 1 до 3 днів.

Важливо пам’ятати, що змінювати постачальника можуть не лише власники приватних будинків, а й квартир, тому що договір укладається з кожним конкретним споживачем (а не з ЖЕКом чи ОСББ).

Як змінити постачальника газу через Приват 24 – відеоінструкція

Для зміни постачальника газу достатньо подати заяву новому постачальнику — в його офісі або онлайн. Пакет документів, який необхідно подати разом з заявою, зазвичай включає:

– Паспорт чи ID-картка
– РНОКПП (раніше — ІПН)
– Документ, що засвідчує право власності, або довіреність

Протягом 3 робочих тижнів весь процес зміни постачальника має відбутися. Контактувати зі старим постачальником необхідності немає. Через 6 тижнів після зміни постачальника ваш старий постачальник має виставити вам остаточний рахунок за спожитий газ, який ви мусите сплатити протягом 10 днів після отримання.

На жаль, наразі єдиного зручного сайту з усіма постачальниками газу (яких більш ніж 500) в Україні немає. Існує реєстр НКРЕКП, але читати його неможливо. Як подати заявку не виходячи із дому для зміни постачальника газу через Приват 24:

https://www.youtube.com/watch?v=112MZb5tWYU&feature=emb_logo

Довідка від старого постачальника: що це таке?

Якщо споживач виконав весь алгоритм дій правильно, проте старий постачальник повідомив про неможливість розірвати договір та про необхідність отримати від нього довідку, — це свідчить про недобросовісну роботу старого постачальника газу. Ніяких довідок отримувати не потрібно! Приєднання до нового постачальника газу відбувається автоматично після підписання договору, а споживач оплачує за послугу на новий рахунок.

Також попередній постачальник не має права припинити постачання газу клієнту, який розпочав процес переходу на обслуговування в іншу компанію.

Чи можна змінити постачальника, якщо є борги за рахунками?

Борг не може стати причиною відмови у зміненні постачальника газу, проте новий постачальник може надавати послугу після того, коли клієнт вирішить питання з заборгованістю (оплатить чи скасує через суд). Тобто, уникнути сплати боргу завдяки зміні постачальника не вийде.

Жителі турбуються, що робити з устаткуванням: лічильниками, трубами, чи їх потрібно заміновати?

Ні! Труба одна, вона належить облгазу, куди споживач оплачує за доставку та розподілення блакитного палива. При зміні постачальника людина оплачує за газ, який надходить цією трубою.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.