В новому році українських споживачів газу очікують одразу декілька змін. Найголовніша — буде змінено вартість доставки газу постачальниками. НKРEKП закріпив нову вартість розподілу газу для облгазів та міськгазів (вона зросте вже з січня).
Як і до цього, вартість доставки блакитного палива у різних компаній буде відрізнятися, вноситиметься до окремої квитанції. Таким чином, один багатоквартирний будинок можуть обслуговувати різні постачальники газу, і ціна на послуги також буде різною.
Чи можна заощадити, змінивши постачальника?
Так, заощадити вдасться, проте є деякі нюанси.
Варто враховувати мінімальний (6,99 грн) та максимальний тариф (10,8 грн) на газ, що діє в Україні. Наприклад, на Львівщині найнижча ціна газу 7,22 грн, а найвища 10,8 грн. Якщо споживач використовує лише газову плитку і живе у місті в багатоквартирній будівлі, різниця буде невеликою. Проте мешканці приватних будинків зможуть зекономити кілька тисяч гривень протягом опалювального сезону.
До прикладу: якщо за один місяць на опалення витратили 100 кубів за тарифом 7,22, потрібно заплатити 722 грн, якщо за тарифом 10,8 грн — оплата становитиме 1080 грн. Різниця складе 358 грн за місяць. За один опалювальний сезон (використавши мінімум кубів) економія складе більше 2000 грн.
Як змінити постачальника газу?
з 1 сeрпня 2020-гo Kaбiнeт Miнiстрiв України не встановлює, за якою ціною Нафтогаз повинен продавати блакитне паливо. Це, так зване, вільне плавання: місцеві постачальники купують паливо за ринковою ціною та продають звичайним громадянам. На роздрібному ринку сьогодні працює НАК, який створив спеціальний підрозділ, що займається підписанням прямих договорів з українськими громадянами.
Ціни на газ у січні 2021
Проте, якщо споживач хоче змінити постачальника він може це зробити всього за кілька днів. В оселю надходитиме те саме блакитне паливо, а от його ціна буде відрізнятися. Для зміни постачальника потрібно заповнити заяву на сайті своєї компанії. Заяву подають дистанційно чи в офісі, прикріпивши копію паспорта, документи, що підтверджують право на власність житлом, останню квитанцію за оплату.
Варто врахувати що на клієнта можуть очікувати підводні камені: старі постачальники неохоче відпускають клієнтів, тому часто надсилають борги заднім числом, мотивуючи нарахування врахуванням температурного коефіцієнта. Підтвердження про перехід на обслуговування нового постачальника приходить від 1 до 3 днів.
Важливо пам’ятати, що змінювати постачальника можуть не лише власники приватних будинків, а й квартир, тому що договір укладається з кожним конкретним споживачем (а не з ЖЕКом чи ОСББ).
Як змінити постачальника газу через Приват 24 – відеоінструкція
Для зміни постачальника газу достатньо подати заяву новому постачальнику — в його офісі або онлайн. Пакет документів, який необхідно подати разом з заявою, зазвичай включає:
– Паспорт чи ID-картка
– РНОКПП (раніше — ІПН)
– Документ, що засвідчує право власності, або довіреність
Протягом 3 робочих тижнів весь процес зміни постачальника має відбутися. Контактувати зі старим постачальником необхідності немає. Через 6 тижнів після зміни постачальника ваш старий постачальник має виставити вам остаточний рахунок за спожитий газ, який ви мусите сплатити протягом 10 днів після отримання.
На жаль, наразі єдиного зручного сайту з усіма постачальниками газу (яких більш ніж 500) в Україні немає. Існує реєстр НКРЕКП, але читати його неможливо. Як подати заявку не виходячи із дому для зміни постачальника газу через Приват 24:
https://www.youtube.com/watch?v=112MZb5tWYU&feature=emb_logo
Довідка від старого постачальника: що це таке?
Якщо споживач виконав весь алгоритм дій правильно, проте старий постачальник повідомив про неможливість розірвати договір та про необхідність отримати від нього довідку, — це свідчить про недобросовісну роботу старого постачальника газу. Ніяких довідок отримувати не потрібно! Приєднання до нового постачальника газу відбувається автоматично після підписання договору, а споживач оплачує за послугу на новий рахунок.
Також попередній постачальник не має права припинити постачання газу клієнту, який розпочав процес переходу на обслуговування в іншу компанію.
Чи можна змінити постачальника, якщо є борги за рахунками?
Борг не може стати причиною відмови у зміненні постачальника газу, проте новий постачальник може надавати послугу після того, коли клієнт вирішить питання з заборгованістю (оплатить чи скасує через суд). Тобто, уникнути сплати боргу завдяки зміні постачальника не вийде.
Жителі турбуються, що робити з устаткуванням: лічильниками, трубами, чи їх потрібно заміновати?
Ні! Труба одна, вона належить облгазу, куди споживач оплачує за доставку та розподілення блакитного палива. При зміні постачальника людина оплачує за газ, який надходить цією трубою.