Про економіку

На Львівщині підписали угоду про участь України у європейській програмі EU4HEALTH

Угоду підписали Єврокомісар з питань охорони здоров’я Стелла Кіріакідес та Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко

Підписання відбулось сьогодні, 15 липня, на базі Першого територіального медичного об’єднання Львова.

Завдяки цій угоді Україні матиме змогу отримати фінансування галузі охорони здоров’я від Європейського Союзу, передбачене в межах проєкту EU4HEALTH.

«Неймовірна жорстокість, з якою росія вторглася в Україну, продовжує нас шокувати. Я тут для того, щоб показати, що Європейський Союз продовжуватиме підтримувати вашу країну усіма можливими способами, скільки цього потребуватиме час. Те, що я побачила сьогодні у закладах здоров’я Львівщини мене щиро вразило. Насамперед це відданість та жертовність усього медичного персоналу. Ваша система охорони здоров’я, лікарі, медичний персонал, пацієнти – усі перебувають під неймовірним тиском від початку повномасштабної війни. Завдяки цьому договору ми хочемо, щоб Україна якнайшвидше отримала доступ до фінансування від ЄС», – заявила Стелла Кіріакідес.

За словами пані Єврокомісарки, ЄС буде надалі підтримувати Україну в плані протезування та реабілітації постраждалих, технічного забезпечення медзакладів. А також допомагатиме людям, які покинули Україну впоратись з психологічними травмами.

Як стало відомо, угода дає можливість Міністру охорони здоров’я України на політичному рівні вести дискусії з Міністрами охорони здоров’я країн Європейського Союзу.

«Сьогодні у Львові ми відвідали три лікарні, які від початку повномасштабної війни приймають найбільшу кількість пацієнтів з усієї країни. Разом з тим ці заклади допомагають нам, Міністерству, скеровувати пацієнтів, як дорослих, так і дітей, у європейські клініки для різного роду реабілітації. Мабуть, сьогодні історична подія для усієї галузі охорони здоров’я України – підписана угода, що дозволяє нашій системі інтегруватись в європейський простір. Європа вчергове показує, що вважає Україну частиною своєї спільноти. І ми намагатимемось використовувати цю можливість з користю для подальшого розвитку медицини, трансплантації, для впровадження інновацій в систему охорони здоров’я, наукових розробок, інвестицій в сфері виробництва медичних засобів. Ми хочемо, щоб в Україні з’являлись нові центри реконструктивної хірургії, реабілітації, щоб допомогти усім, хто постраждав від країни-терориста», – зазначив Міністр охорони здоров‘я Віктор Ляшко.

Документ набирає чинності з моменту його підписання.

Голос Сокальщини на GoogleNews