Про економіку

Обласна комісія виділила пів мільйона гривень для підтримки організацій осіб з інвалідністю по зору і слуху та ветеранів ОУН-УПА

Під час засідання комісії ГО представили свої конкурсні пропозиції щодо напрямів діяльності, на які потребують фінансування.

Сьогодні, 20 червня, відбулося засідання обласної комісії з відбору громадських об’єднань ветеранів та осіб з інвалідністю, що мають соціальну спрямованість, яким надаватимуть фінансову підтримку з обласного бюджету у 2023 році.

Комісія розглянула і погодила фінансування для трьох обласних громадських об’єднань, які виконали всі вимоги конкурсу та були допущені до захисту своїх заявок:

  •  Львівська обласна організація Всеукраїнської організації інвалідів «Українське товариство сліпих» (УТОС) – 212, 5 тис. грн;
  •  Львівська обласна організація Українського товариства глухих (УТОГ) – 212, 5 тис. грн;
  •  Львівське крайове Братство ветеранів національно-визвольної боротьби (Львівське братство ОУН-УПА) – 75 тис. грн.

«Позиція керівництва обласної адміністрації є однозначною – ми підтримуємо діяльність організацій соціальної спрямованості, які піклуються про людей з інвалідністю та людей старшого віку. Заявки, представлені сьогодні, проаналізували члени комісії, до складу якої входять представники громадських організацій, профспілок, структурних підрозділів ЛОВА, депутатського корпусу облради. Зазначу, що виділені кошти організації зможуть використати лише для оплати майбутніх витрат, а не для погашення боргів, і лише у межах заявлених напрямів.

Звертаємо увагу на важливість висвітлення своєї діяльності у соцмережах, що дозволить більшій кількості людей дізнатися про ваші організації та підтримати заходи чи інші проєкти, а також на можливість залучення іноземних грантів. Закликаємо також органи місцевого самоврядування підтримати об’єднання, діяльність яких має унікальну спрямованість», – наголосив голова комісії, заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

Під час засідання комісії представники ГО представили свої конкурсні пропозиції щодо напрямів діяльності, на які потребують фінансування.

Зокрема, голова ЛОО УТОС Любов Кукуруза, зазначила, що організація налічує майже 1700 учасників. На Львівщині діють 6 осередків УТОС. Основну частину виділених з обласного бюджету коштів скерують на організацію фестивалю авторської пісні, проведення психологічних зустрічей та оплату комунальних послуг.

Щодо Львівської обласної організації УТОГ, то учасниками товариства є понад 1800 людей з інвалідністю по слуху, а загалом в області діють три осередки УТОГ. Голова обласного УТОГ Володимир Балтига розповів, що в організації для людей з інвалідністю проводять навчання жестової мови для використання її у повсякденному житті (при візитах у лікарні, заклади соцзахисту, при працевлаштуванні), надають психологічне консультування та підтримку. Фінансування з обласного бюджету скерують для технічного забезпечення проведення навчання жестової мови і оплату комунальних послуг.

Третьою організацією, яка отримала фінансування за рішенням комісії, є Львівське братство ОУН-УПА. За словами голови братства Володимира Парубія, від початку повномасштабного вторгнення всі учасники братства залучені до волонтерства – організовують збори коштів для ЗСУ, допомагають окремим бойовим підрозділам. Виділене з обласного бюджету фінансування у сумі 75 тис. грн скерують, в основному, на оплату комунальних послуг. Нагадаємо, що братство створили у 1991 році для захисту і поновлення порушених прав членів учасників національно-визвольної боротьби та їхніх родин, надання їм всебічної допомоги, патріотичне виховання молодого покоління.

Голос Сокальщини на GoogleNews