Про економіку

Обласні та районні військові адміністрації набувають нових повноважень щодо регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану

Згідно із Законом України № 2145 на районні військові адміністрації, в умовах воєнного стану, покладається державна реєстрація укладення договорів оренди земельних ділянок.

Це означає, що відтепер не потрібно внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

У нинішніх умовах районні військові адміністрації вносять відомості щодо договорів оренди до спеціальної Книги реєстрації землеволодінь і землекористувань (в паперовій та електронній формах).

Така Книга має бути передана до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру протягом 1 місяця з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні або у відповідних окремих її місцевостях.

Згідно ЗУ № 2247 запроваджується гранично оперативне надання земельних ділянок державної та комунальної власності в оренду для розміщення виробничих потужностей підприємств, що евакуйовані із зони бойових дій, без проведення земельних торгів із жорсткими обмеженнями умов оренди.

При цьому підприємства, яким надаватимуться ділянки у разі евакуації виробничих потужностей із зони бойових дій, визначатимуться спільним рішенням обласної військової адміністрації, з території якої евакуюються, та обласної військової адміністрації, на територію якої такі потужності переміщуються.

Для державної реєстрації договору оренди землі під час воєнного стану орендодавець повинен скласти заяву в електронній формі, до якої додати примірник договору, а також засвідчені копії документів, що посвідчують право на земельну ділянку. Заява з доданими документами надсилається до військової адміністрації електронною поштою.

Районні державні адміністрації протягом 5 робочих днів з дня подання заяви здійснюють державну реєстрацію договору оренди або надають вмотивовану відмову у ній. Важливо, що підставою для відмови у державній реєстрації може бути лише невідповідність поданих документів закону.

750797284
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.