Про економіку

Один з найбільших промислових проєктів Львова: в індустріальному парку “Сигнівка” створять 3600 робочих місць

У Львівській міській раді презентували проєкт та концепцію муніципального індустріального парку “Сигнівка” у Львові. Попередньо анонсовану площу парку планують збільшити із 15 до 30 га, залучивши ще чотири додаткові комунальні земельні ділянки на вул. Північній. Тут буде створено щонайменше 3600 робочих місць. Це буде один із найбільших промислових проєктів у сучасній історії Львова.

Ключові висновки розробленої концепції та планів розвитку муніципального індустріального парку “Сигнівка” управління інвестицій Львівської міськради представили для представників органів місцевої та регіональної влади, приватного бізнесу, громадського сектору, народних депутатів України.

Індустріальний парк пропонують створити терміном на 50 років. Керуюча компанія, яку буде обрано на відкритому конкурсі та яка виступить девелопером проєкту, отримає п’ять земельних ділянок індустріального парку в оренду. Львівська міська рада має намір підтримувати індустріальний парк “Сигнівка” через звільнення та зменшення місцевих податків та зборів, зокрема щодо орендної плати за землю.

«В індустріальному парку «Сигнівка» зможемо розвивати промислове виробництво, малі та середні експортно орієнтовані підприємства, створювати нові робочі місця та залучати міжнародний досвід, технології, інновації та приватні інвестиції в промисловість міста і отримувати більші податки до міського бюджету. Крім того, цей проєкт є підготовкою до післявоєнного відновлення країни, адже ми створюємо промисловий майданчик для залучення приватного іноземного бізнесу. Успішна реалізація проєкту покращить інвестиційну привабливість Львівської громади загалом», – зазначив перший заступник Львівського міського голови Андрій Москаленко.

В управлінні інвестицій та проєктів Львівської міськради пояснюють, в індустріальному парку «Сигнівка» передбачено близько 150 тис. м2 промислових площ, на яких будуть виробничі підприємства переробної промисловості, зокрема легкої та харчової, автомобілебудування та його компонентів, легке машинобудування, military tech, виробництво текстилю, меблів, медичного обладнання, упаковка та поліграфія, виробництво будівельних матеріалів, аерокосмічні розробки та дата-центри.

«Технологічним та інноваційним серцем індустріального парку буде громадський центр з науково-технологічним осередком. Тут буде бізнес-інкубатор площею щонайменше 2500 м.кв для стартап-проєктів, які розміщуватимуться тут безкоштовно. Також у громадському центрі передбачено навчальний заклад, лабораторії, коворкінги, які разом із бізнес-інкубатором формуватимуть науково-технологічний осередок парку. Окрім цього, в ньому функціонуватимуть виставковий зал, дитячі кімнати для дітей працівників індустріального парку, поліклініка, заклади харчування та торгівлі», – розповів Андрій Павлів, начальник управління інвестицій та проєктів Львівської міськради.

Індустріальний парк також включатиме рекреаційну зону із озелененням та водоймою на його території для відпочинку працівників.

В управлінні інвестицій кажуть, майбутні резиденти індустріального парку повинні належати до галузей переробної промисловості, бути експортно-орієнтованими підприємствами з реєстрацією юридичної особи на території Львівської громади, мати підтверджену фінансову спроможність та облаштувати укриття для своїх працівників.

“Організаційна модель індустріального парку передбачає, що Львівська міська рада забезпечує наявність необхідної інженерно-транспортної інфраструктури до території ІП “СИГНІВКА”, а керуюча компанія розвиває, тобто будує проєкт, та залучає учасників. Резиденти орендуватимуть або купуватимуть приміщення для ведення господарської діяльності в керуючої компанії. На вимогу резидента, керуюча компанія буде зобов’язана збудувати для нього підземний виробничий поверх.

План реалізації індустріального парку передбачає будівництво першої черги проєкту впродовж одного року від підписання договору із керуючою компанією. Повна реалізація проєкту займе до 10 років», – зазначив Андрій Павлів.

Індустріальний парк дозволить створити щонайменше 3600 нових робочих місць. Повноцінне функціонування ІП «Сигнівка» збільшить податкові надходження до міського бюджету – близько 250 млн грн на рік, а також понад 430 млн грн – до державного бюджету.

Концепцію індустріального парку “Сигнівка” винесуть на розгляд та затвердження сесії Львівської міської ради. Після цього розпочнеться процедура реєстрації індустріального парку у відповідному державному Реєстрі, паралельно проведуть відкритий конкурс для відбору керуючої компанії.

Усі зацікавлені інвестори можуть звертатися до Офісу управління інвестицій та проєктів за тел: +38 032 254 6006 або на email: invest@lvivcity.gov.ua.

Нагадаємо, 30 червня 2022 року Львівська міська рада ініціювала намір створення муніципального індустріального парку у промисловій зоні «Сигнівка». Спільно із експертами Київської школи економіки розроблено концепцію розвитку муніципального індустріального парку. 15 березня 2023 року відбулось публічне представлення моделі функціонування індустріального парку для депутатів різних рівнів, представників місцевої та регіональної влади, бізнесу та міжнародних організацій.

Розробка концепції реалізувалась за фінансової підтримки Фонду ефективного врядування при Посольстві Великої Британії. Презентація концепції відбулась за організації Львівської міської ради, Київської школи економіки, Abt Associates та Good Governance Fund в Україні. Захід є однією з активностей Good Governance Fund проєкту UA2012-01 «Ревіталізація бізнес клімату в Україні», який реалізується за підтримки уряду Великої Британії (UK Aid). Імплементатори проєкту — Abt Britain та Київська Школа Економіки.

Голос Сокальщини на GoogleNews