Про економіку

Озеро «Промінь» у Жидачеві знову матиме живлення

Через цьогорічну спеку озеро «Промінь» у Жидачеві могло зникнути

Озеро «Промінь» у Жидачеві свого часу створили як штучну водойму для технологічних потреб ПАТ «Жидачівський ЦПК»

Саме сюди, через спеціально збудований водогін, підприємство скидало технічну воду, яку використовували для охолодження турбін на ТЕЦ Жидачівського ЦПК. Після зупинення ТЕЦ комбінат скоротив споживання технічної води на 90%, тож відпала потреба скидання води в озеро. Тому 2,5 роки тому на підприємстві провели реконструкцію водогону з частковим демонтажем труб, через що підживлення озера припинилося, йдеться на сайті Жидачівської громади.

Міська влада провела низку зустрічей з керівництвом ПАТ «Жидачівський ЦПК» та фахівцями інших підприємств. Домовилися, що «Жидачівський ЦПК» щоденно подаватиме воду для підживлення озера. Йдеться про 3-4 години на добу.

Під час нарад також вирішили шукати й інші джерела живлення озера, зокрема використання дощових вод з вулиць міста.

«Певні технічні роботи плануємо провести протягом липня-серпня. Доручив комунальним службам протягом місяця вивчити питання влаштування свердловини для забезпечення озера водою, розглянути питання використання паводкових вод», – зазначив міський голова Жидачева Володимир Левко.

Він також дав доручення міському виробничому управлінню комунального господарства провести роботи з благоустрою території, прилеглої до озера «Промінь», встановити додаткові лавки для відпочинку містян та гостей; відділу економічного розвитку та інвестицій – напрацювати до кінця серпня програму створення зони відпочинку (гідропарку) на прилеглій до нього території.

Голос Сокальщини на GoogleNews