Про економіку

Роботодавці, скористайтесь послугою служби зайнятості

Донедавна роботодавець, створивши нове робоче місце, міг отримувати відшкодування витрат на оплату праці осіб, працевлаштованих за направленням служби зайнятості. Сокальський районний центр зайнятості вів активну політику у напрямку співпраці з роботодавцями міста та району стосовно надання дотацій на створення додаткових робочих місць, що дало можливість сотням безробітним отримати роботу, а їх роботодавцями зекономити витрати на оплату праці. Від 2001 року біля 500 безробітних Сокальського району були працевлаштовані шляхом надання дотацій роботодавцям за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Більшість із них належали до соціально вразливих верств населення або перебували у стані довготривалого безробіття. Тож дотації стали в нагоді всім – і безробітним, у котрих збільшилися шанси працевлаштуватися, і роботодавцям. 

Із набуттям чинності з 1 січня 2013 року нового Закону України «Про зайнятість населення» можливості скористатися державною підтримкою з мінімальними зусиллями з’явилися у багатьох роботодавців. Зараз на зміну цієї послуги прийшла нова послуга державної служби зайнятості – компенсація єдиного внеску  на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок). Отримати компенсацію зможе кожен, чия діяльність відповідає нескладним вимогам і хто працевлаштує безробітних за направленням служби зайнятості. Така норма визначена статтями 26 і 27 цього Закону. Ця послуга служби зайнятості є суттєвою підтримкою роботодавців у напрямку створення нових робочих місць та відповідно – збільшення кількості робочих місць для працевлаштування безробітних, яким надано статус безробітного. «Компенсація» означає відшкодування роботодавцю фактичних витрат нарахованого єдиного внеску, сплаченого за працевлаштованого за направленням служби зайнятості на нове робоче місце зареєстрованого безробітного за місяць, за який такий внесок сплачений. Для одержання права на компенсацію повинні бути дотримані певні умови. Якщо ви вирішите скористатися цією послугою служби зайнятості, наша публікація допоможе вам розібратися у всіх тонкощах.

Прикладом співпраці зі службою зайнятості у цьому напрямі є ТзОВ «Ромкар», який звернувся до Сокальського районного центру зайнятості по компенсацію на 57 працевлаштованих працівників. Всі вони належать до категорії соціальнонезахищених. За сприяння служби зайнятості були заповнені вакансії швачок, оббивальників меблів, розкрійників, верстатників деревообробних верстатів, слюсарівремонтників та інші.

Не проґавили шанс отримати фінансову допомогу від служби зайнятості й підприємниці. Так, на сьогодні скористались цією послугою 11 приватних підприємців, які створили 17 нових робочих місць. Цим правом також скористалися ТзОВ «Богатир», Ф/Г Шумило М. О., Фірма «Гарантія», Ф/Г Веклина М. Т. 

Загалом ця нова послуга корисна не лише роботодавцям, а й шукачам роботи. Оскільки стимулює керівників підприємств та приватних підприємців не просто створювати нові робочі місця, а й офіційно оформлювати працівників у штат, виплачуючи їм легальну заробітну плату та забезпечуючи соціальні гарантії. Ми маємо надію, що і надалі ті роботодавці, які планують розширяти масштаби свого бізнесу, сьогодні підрахують вигідність цієї пропозиції служби зайнятості, а завтра ми будемо співпрацювати разом.

Також ми сподіваємося, що це призведе не тільки до часткової легалізації оплати праці, а і ця послуга державної служби зайнятості стане добрим інструментом при створенні нових робочих місць на нових підприємствах, які тільки розпочинають свою діяльність на теренах Сокальського району.

Людмила ВЕСЕЛОВА,начальник відділу взаємодії з роботодавцями Сокальського районного центру зайнятості.      

  

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.