Про економіку

Школярі Львова розвивають соціальний бізнес: реєстрація на проєкт

У місті триває реєстрація на проєкт «Львівські шкільні соціальні підприємства». Команди учнів, які мають ідею розвитку соціального підприємства в освітніх закладах, запрошують долучитись. Подати заявку можна до 13:00 год. 22 березня.

Школи повинні мати команду та ідею створення соціального підприємства, це може навіть бути кілька команд та ідей. А також у команди має бути ментор, тобто вчитель, який готовий активно працювати з учнями. Після реєстрації команди пройдуть відбір і за його результатами з 8 квітня розпочнеться навчання.

Участь у конкурсі можуть взяти заклади загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Львівської міської територіальної громади, які мають сформовану команду з 6-8 учасників віком від 13 до 15 років. Загалом для участі у проєкті буде відібрано 24 команди зі шкіл Львівської громади.

Команда має бути готова пройти 7 тренінгів, сформувати бізнес-модель та бізнес-план, після перемоги – реалізувати бізнес-ідею, а через рік стати менторами для наступної команди, яка буде продовжувати діяльність шкільного соціального підприємства.

Мета проєкту – розвиток soft skills у школярів, які допоможуть їм обрати правильний вектор у дорослому житті, а також виховання молодих підприємців для зміцнення в майбутньому економіки України, створення умов для самореалізації молоді в Україні.

«Ми провели тренінги для 20 шкіл Львова про те, що таке соціальне підприємництво і зрозуміли, що нашим учням дуже цікава ідея впровадження шкільного соціального підприємництва. У деяких школах вже є по три бізнес-ідеї. До прикладу, учні планують виготовляти хендмейд, вирощувати мікрозелень, займатися екопереробкою чи 3D-друком», – розповіла Анна Чуба, керівниця проєкту.

Після завершення навчання буде відібрано 10 команд-переможців, які отримають:

  • менторську підтримку від практиків під час реалізації проєкту;
  • гранти на створення соціального підприємства на базі школи;
  • участь у форумах та ярмарках;
  • підтримку Західноукраїнського кластеру соціальних підприємств після завершення проєкту;
  • а головне – досвід у веденні підприємницької діяльності.

«Шкільне підприємництво розвиває 85% м’яких навичок у дітей. Тож щоб наші діти були успішні, відбудовували нашу державу та сприяли її економічному розвитку, потрібно розвивати шкільне підприємництво. І наші діти вже у 18 років можуть бути самореалізованими, успішними та незалежними», – каже Анна Чуба, координаторка проєкту.

Охочі взяти участь у проєкті повинні подати заявку за посиланням.

Реєстрація триває до 13:00 год. 22 березня 2024 року. Відбір буде проходити на конкурсній основі.

Проєкт реалізує Громадська спілка «Західноукраїнський кластер соціальних підприємств» та Центр підтримки підприємництва у партнерстві з Львівською міською радою в рамках програми «Розвиток потенціалу молоді у західних областях України», що імплементується ІСАР Єднання, за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через державний банк розвитку KfW.

Голос Сокальщини на GoogleNews