Про економіку

У Львівській області стартувала програма здешевлення іпотек для військовослужбовців та ветеранів

Відповідний договір про співробітництво між Львівською ОВА та найбільшими банками-учасниками державної програми «єОселя» Ощадбанком, ПриватБанком та Укргазбанком підписали сьогодні, 8 лютого.

Програму компенсації відсоткової ставки за іпотечними кредитами окремих категорій громадян у Львівській області прийняли з метою здешевлення кредитів на придбання житла, взятих в рамках державної програми «єОселя» для:

  • військовослужбовців ЗСУ за контрактом;
  • працівників Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міноборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління держохорони та Держспецзв’язку, Держспецтрансслужби, Державної служби з надзвичайних ситуацій;
  • співробітників Служби судової охорони;
  • поліцейських та членів їх сімей.

Зазначені категорії відтепер зможуть отримати іпотечний кредит у банках без відсотків.

Для ветеранів війни та членів їх сімей, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, сімей загиблих ветеранів війни, а також загиблих Захисників і Захисниць України відсоткову ставку знизили до 4% річних.

Щоб отримати додаткову компенсацію в рамках обласної програми потрібно:

Крок 1. Заповнити заявку у додатку «Дія» на отримання іпотеки «єОселя» та отримати підтвердження.

Крок 2. Обрати один із банків-партнерів: Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк.

Крок 3. Обрати житловий об’єкт у будь-якому населеному пункті Львівської області.

Крок 4. Укласти угоду з обраним банком та додати заяву на отримання додаткової компенсації відсотків з обласного бюджету.

У 2024 році на фінансування програми передбачили 15 млн грн обласного бюджету.

Учасник програми повинен мати зареєстроване місце проживання на території Львівської області.

«Ми вдячні нашим військовослужбовцям, силовикам та ветеранам за їхню беззаперечну відданість та мужність, які вони проявляють на службі для захисту нашої країни. Впровадження програми пільгового іпотечного кредитування для наших героїв є ще одним важливим кроком у напрямку визнання їхнього внеску», – зазначив директор департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.

«Віримо, що ця програма буде стимулом для військовослужбовців обирати наш регіон як місце проживання, де їм нададуть належне визнання та підтримку. Ми прагнемо надати нашим героям не лише слова подяки, а й конкретні можливості для їхнього комфортного життя», – додав Степан Куйбіда.

За словами представників банків-партнерів попит на іпотечні кредити є доволі високим. Як повідомив начальник Львівського обласного управління АТ «Ощадбанк» Ігор Романів, Ощадбанк підтримує ініціативу щодо впровадження даної програми. Висока активність та інтерес до участі у програмі «єОселя» свідчать про необхідність таких ініціатив для наших захисників. Лише від початку дії державної програми в області військовослужбовці подали близько 2 тисяч заявок для участі, це 50% від усіх звернень. «Безвідсоткові іпотеки становлять унікальну можливість для цих категорій осіб отримати доступ до житла без додаткових фінансових витрат. Наш банк впевнений, що ця програма допоможе створити фінансовий комфорт для сімей військових, а також стане стимулом для їхнього соціального та економічного розвитку», – додає Ігор Романів.

«Наші захисники, які йдуть по програмі «єОселя» можуть фактично отримати кредит під 0. 4% компенсовують згідно 856 Постанови. Договір про співпрацю, який ми підписали сьогодні, дає нам можливість компенсувати ще 3%. Залишається знайти житло, яке відповідає критеріям програми.

Для отримання компенсації слід подати заяву та документи про підтвердження категорії. Клієнт отримує щомісячне відшкодування до того моменту, поки належить до даної категорії», – зазначив директор Західного макрорегіонального управління АТ «ПриватБанк» Андрій Якимів.

Нагадаємо, у жовтні 2022 року за ініціативи Президента України розпочали реалізацію державної програми доступної іпотеки «єОселя». Програма передбачає надання кредитів на придбання житла для визначених категорій громадян під пільгову відсоткову ставку.

Від початку дії державної програми жителям Львівської області видали 367 кредитів на 614 млн грн (3 місце в рейтингу областей), з них 197 кредитів – військовослужбовцям ЗСУ і силовикам, 58 – педагогам, 27 – медикам, 9 – науковцям, 2 – внутрішньо переміщеним особам та 74 – іншим категоріям громадян.

Голос Сокальщини на GoogleNews