Участь в конференції взяли понад 150 представників олійно-жирового сегменту з 14 країн світу.
23 жовтня у Львові відбулась ХХІ Міжнародна конференція «Fat&Oil Industry-2023».
Участь в конференції взяли понад 150 представників олійно-жирового сегменту з 14 країн світу, а саме: переробники, виробники обладнання, експортери, агрохолдинги, галузеві організації.
У межах конференції обговорили альтернативні шляхи експорту, глобальні зміни в географії експорту соняшникової олії, зміни в структурі виробництва олійних та зернових, нові проекти та інвестиційний клімат та інші.
Від Львівської ОВА участь у конференції взяли заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко та директорка департаменту агропромислового розвитку ЛОВА Тетяна Гетьман.
«Повномасштабне вторгнення російської федерації суттєво вплинуло на експорт української продукції. Змінились торгівельні шляхи експорту продукції. Через заблокованість портів багато продукції експортувалось через Львівську область залізничним та автомобільним транспортом.
Для нас честь приймати такий захід на теренах нашої області!
Зазначу, що Львівська область не є великим виробником олійних культур, проте за останні роки виробництво в області зростає, і у нас олійні культури вирощують понад 800 господарств! Найбільшу площу серед олійних культур займає соя, зокрема її вирощують понад 500 сільськогосподарських підприємств. Також більше 50 суб’єктів господарювання здійснюють виробництво олії та жирів», – зазначив під час вітального слово Юрій Бучко.
Тетяна Гетьман стала учасницею дискусійної сесії «Виклики для експортерів. Основні проблеми та способи вирішення».
«На Львівщині в структурі посівів олійних культур половину площ займає соя, третину посівів ріпак, решта посіви соняшнику та інших олійних. Ми експортуємо сировину, з якої в інших країнах створюється додана вартість, та лягає на полички наших супермаркетів. В 2023 році в межах Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства Львівської області на 2021-2025 роки одним з важливих напрямів було надання для дрібних виробників пільгових кредитів під 3% для створення об’єктів з доданою вартістю, якою також скористалися підприємства, вирощують та переробляють сою», – розповіла під час участі у дискусії директорка департаменту агропромислового розвитку ЛОВА.