Про економіку

У Львові запустили оновлену мапу проблемних забудов

У мерії розробили онлайн-мапу проблемних забудов. Нині тут позначені близько двох десятків житлових комплексів на території Львівської громади, до яких виникають запитання. Мапа містить інформацію про проблемні забудови і пояснення до них. Відтак місто застерігає людей від купівлі тут квартир до вирішення усіх проблем.

За словами Любомира Зубача, заступника міського голови Львова з містобудування, у Львівській громаді є ряд будівництв, які з різних причин не доведені, або не доводяться до кінця. Це заподіює мешканцям серйозну шкоду.

«Є не один випадок, коли квартира куплена, гроші заплачені, а будівництво не здійснюється, або інші випадки, коли не маючи відповідної дозвільної документації, користуючись недосконалістю чинного законодавства, щось було збудовано і є спроби це продати, перепродати. Тому ми вирішили зробити окрему карту незаконних та, скажімо, спірних забудов, щоб мешканці повністю володіли інформацією про те, де можна купляти, а де не можна. Ми попереджаємо, що ті забудови, які позначені на цій карті є сумнівні і купляти там щось є небезпечно.

Це не означає, що ця карта є статична і не буде змінюватися. Ми навпаки працюємо з тими об’єктами, щоб вивести будівництво з цього переліку, бо це потрібно людям», – каже Любомир Зубач.

Посадовець пояснює, що у питаннях таких проблемних забудов міська рада стає майданчиком для пошуку порозуміння.

«Місто не має юридичних важелів згідно нинішнього містобудівного законодавства. Але ми працюємо більше як медіатори. Наприклад зараз ведемо активну роботу з компанією Рубікон, де через корпоративний конфлікт будівництво затрималось, воно не здійснюється.

Я дуже сподіваюся, що найближчим часом співвласники цієї компанії зрозуміють свою відповідальність в першу чергу перед людьми, бо це є військовий час і гроші людей, і припинять свої міжусобиці, почнуть добудовувати і віддадуть людям їхні квартири», – зазначив Любомир Зубач.

Після відновлення будівництва, об’єкти можуть вивести з мапи. Тож мешканцям Львова та охочим придбати житло у місті радять перед купівлею нерухомості ознайомитися з картою.

Нагадаємо, у 2017 році у Львівській міській раді вже публікували онлайн-карту незаконних забудов у місті, з допомогою якої мешканці могли перевірити новобудову на наявність чи відсутність необхідних містобудівних умов та обмежень або ж відповідність поверховості чи інших параметрів отриманим вихідним даним.

Голос Сокальщини на GoogleNews