Про економіку

У Сокільниках біля Львова інвестори збудують великий «Епіцентр» за аналогією американського «Амазону»

До кінця року у Сокільниках біля Львова інвестори збудують великий «Епіцентр» – поява такого комплексу створить близько 2200 нових робочих місць

Цього року в області планують створити не менше, ніж 5 тисяч робочих місць, і залучити понад 50 млн доларів прямих іноземних інвестицій. Про це розповів голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький.

«Разом з Політехнікою цього року збудуємо завод з виробництва екотари. Цей проєкт один з 9-ти, який затвердили в межах програми Секторальної підтримки ЄС. Окрім нього, буде ще одне виробництво – парк агропереробки «ФрутБанк» на Мостищині», – повідомляє Максим Козицький.

Також до кінця року у Сокільниках біля Львова інвестори збудують «Епіцентр»

Нагадаємо: Упродовж року на Львівщині планують відремонтувати 170 кілометрів автошляхів до нових прикордонних пунктів пропуску

«Це буде перший регіональний логістичний комплекс за аналогією американського «Амазону». Загалом в асортименті обіцяють 2 мільйони позицій. Компанія планує створити 2 200 робочих місць. Середня зарплата – понад 18 тисяч гривень», – повідомляє Максим Козицький.

Львівщина, каже він, і надалі залишається одним із лідерів щодо інвестиційної привабливості. Львівська область, за його словами, навіть за цей коронавірусний рік має 3% зростання промисловості.

Поблизу Львова незабаром відкриють найбільший логістичний центр на Західній Україні

Після добудови він може стати найбільшим в Україні. Там працюватиме більше двох тисяч людей. У ЛОДА сподіваються, що місцевий бюджет поповниться за рахунок нього на понад 50 мільйонів гривень.

Центр розташований на об’їзній дорозі Львова біля села Зимна Вода. До здачі готова перша черга технопарку – площі на 68 тис. метрів квадратних. Тут оброблятимуть та зберігатимуть вантажі. Друга черга все ще в процесі будівництва, закінчать її наступного року. Це ще 43 тисячі метрів квадратних складських приміщень, і 5 тисяч – офісних. Запланована і третя черга, на неї піде ще декілька років. Якщо побудують все заплановане, то центр може стати найбільшим у країні. Основним орендарем приміщень першої черги є компанія Fozzy Group.

«Компанія монтує стелажі, обладнання відповідно до власних потреб. Звідти відбуватиметься логістика по всіх торгових мережах компанії у Західній Україні – всі мережі «Сільпо», «Фора», «Fozzy». Принцип такий: продукція у великому об’ємі потрапляє у логістичний центр. В ньому її сортують, у тій кількості, яка необхідна конкретному магазину, конкретній мережі, і відправляють», – пояснює Роман Матис.

Орендарями буде не лише Fozzy Group, а й інші великі компанії

Загалом площа центру понад 100 тис. метрів квадратних. У прес службі ЛОДА кажуть, що інвестор планує вкласти в будівництво приблизно 250 млн грн, зокрема і кредитних коштів.

Роман Матис розповідає, що центр забезпечить роботою дві тисячі людей. Середня зарплата у Protec Zymna Voda буде 18 тисяч гривень на місяць, каже посадовець.

«Важлива не лише сума залучених інвестицій, а й кількість створених робочих місць, ріст рівня оплати праці. Ми розраховуємо, що за рік місцевий бюджет завдяки діяльності центру буде отримувати від 50 до 80 мільйонів гривень», – додає Роман Матис.

Гроші від податків здебільшого залишатимуться у Зимноводівській ОТГ.

«При будівництві центру 95% робіт виконують локальні компанії. Стосовно продуктів, використаних під час будівництва, то будівельні суміші, системи освітлення, стелажі – це локальні продукти. Економічний ефект значно більший, ніж при будівництві інших об’єктів, де використовують імпортне обладнання чи матеріали», – каже Роман Матис.

Будівництвом займається львівський холдинг «Протек». До його складу входять кілька компаній, зокрема дистриб’ютор відомих міжнародних та українських виробників харчів та напоїв «Львівська пивна компанія», логістична компанія «Овертранс», будівельна компанія «Протек Девелопмент» та «Логістик Груп» – однин з найбільших в Україні операторів вторинної сировини.

Нагадаємо: У Львові видадуть довідник про сакральні об’єкти міста

750809632
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.