Про економіку

В Офісах Львівської громади приймають документи для відшкодування комунальних витрат

В Офісах Львівської громади – нова послуга: тут приймають документи для відшкодування комунальних витрат. Йдеться про місцевих мешканців, які безкоштовно здають житло вимушено переселеним особам.

«Через війну українці масово почали приїздити в західні регіони. Лише на Львівщину прибуло близько 300 тисяч осіб. З них понад 5 тисяч офіційно мешкають в доєднаних до Львова громадах. Багато місцевих надали таким людям безкоштовно своє житло. Що позначилося на значно більших витратах газу, електрики тощо. Уряд організував процедуру відшкодування комунальних витрат для такої категорії українців», – заначили у департаменті міської агломерації ЛМР.

У громадах нова послуга запрацювала з 13 квітня. Окрім того, що її можна оформити у ЦНАПах, тепер також це можна зробити в Офісах Львівської громади. Зокрема, це актуально для сіл Малехів, Гряда, Великі Грибовичі, Зашків, Лисиничі, Рясне-Руське, де ЦНАПи тимчасово не працюють.

У департаменті міської агломерації ЛМР кажуть, що надання таких послуг – це фактично додаткове навантаження на роботу Офісів. Однак зробили це свідомо, щоб полегшити мешканцям громади, які надали житло переселенцям, процес оформлення документів на подальшу компенсацію комунальних витрат.

Паралельно в Офісах Львівської громади також здійснюють прийом заяв щодо видачі довідки про взяття на облік ВПО. А також приймають заяви щодо надання допомоги на проживання ВПО, що визначено Кабміном України.

Як отримати компенсацію за поселення внутрішньо переміщених українців можна прочитати за посиланням.

Що потрібно зробити власнику:

Крок 1

Власник житлового приміщення вносить відомості про житло, яке доступне для розміщення внутрішньо переміщених осіб, на веб-ресурсі «Прихисток». Допомогти власнику внести ці дані можуть фахівці ЦНАП у бідь-якому з підрозділів, за умови наявності у громадян електронної пошти.

Крок 2

Власник жилого приміщення зобов’язаний не пізніше наступного дня з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб подати відповідну заяву. Це можна зробити он лайн через форму  Електронне звернення – ел. адреса agu@lvivcity.gov.ua (заява повинна бути підписана електронним цифровим підписом) або через будь-який підрозділ ЦНАП згідно попереднього запису, який необхідно здійснити за посиланням («подати документи» – «послуги львівської міської ради, інші»).

Перелік необхідних документів:

  1. Заява на ім’я голови відповідної районної адміністрації за місцем розташування житла;
  2. Копії паспортів, які посвідчують особу кожної з розміщених осіб (завірені особисто власником паспортного документа);
  3. Документи, які посвідчують право власності на житло.

Термін надання послуги – 5 робочих днів.

Крок 3

Щомісячно, власник житла не пізніше 5-ти днів з дня закінчення звітного місяця, подає заяву, у якій зазначає кількість днів та кількість осіб, які проживали.

Крок 4

Відповідні виконавчі органи Львівської міської ради проводять перевірку наведених у заяві власника житла даних. Підставою для відмови у виплаті компенсації є невідповідність осіб, поданих у заяві, кількості розміщених осіб, даним, зазначеним у заяві.

Крок 5

Компенсація здійснюється виключно у безготівковій формі за зазначеними у заяві банківськими реквізитами до 20-го числа місяця з дня закінчення звітного місяця за умови відсутності заборгованості власника жилого приміщення за житлово-комунальні послуги.

Слід врахувати!

1. Внутрішньо переміщені особи, що проживають у жилому приміщенні, повинні отримати статус внутрішньо переміщеної особи. Підтвердженням статусу є довідка видана управлінням соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради (згідно Постанови КМ № 269 від 13.03.2022).

2. Мешканці, які безоплатно прихистили внутрішньо переміщених осіб, зможуть отримати близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу для компенсації комунальних витрат. Важливо, сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких житлове приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщеної особи, з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб, але не раніше дати включення до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб інформації про розміщення внутрішньо переміщеної особи у відповідному жилому приміщенні.

3. Також власнику житла необхідно у день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості, подати заяву про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні.

Ці заяви також можна подати онлайн через форму  Електронне звернення електронна адреса agu@lvivcity.gov.ua (заява повинна бути підписана електронним цифровим підписом) або ж через будь-який підрозділ ЦНАП згідно попереднього запису, який необхідно здійснити за посиланням («подати документи» – «послуги Львівської міської ради, інші»).65823035

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.