Головна / Про економіку / В Сокальському районі не достатньо працівників робітничих професій

В Сокальському районі не достатньо працівників робітничих професій

З 2 по 18 березня 2011 року у Сокальському районі проходив «Марафон актуальних професій», мета якого – популяризувати серед широкого загалу, особливо молоді, ті робітничі професії, які користуються попитом на регіональному ринку праці.

Сьогодні є потреба на ринку праці Сокальщини у робітничих кадрах за професією «швачка», «верстатник деревообробних верстатів», «продавець». Саме тому Сокальський районний центр зайнятості презентував ці професії. Не секрет ні для кого, що наші підприємства відчувають великий брак кваліфікованих, професійних працівників. У рамках проведення «Марафону актуальних професій» школярі-випускники мали змогу відвідати ТзОВ «ВЕМО», ДП «Датський текстиль», Торговельний центр «Місто» та ознайомитися з умовами праці, технічним оснащенням виробництва, перспективами кар’єрного росту тощо. З березня за участю Сокальської агенції регіонального розвитку відбувся «круглий стіл», у якому взяли участь директори та психологи шкіл Сокальського району, викладачі та майстри професійного ліцею. Вирішувались питання удосконалення профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю. Адже саме в роботі з ними закладаються підвалини не тільки професійного і соціального становлення людини, але й її конкурентоспроможності на ринку праці. Обов’язковою умовою успішного вибору професії є особиста активність молодої людини в цьому процесі. Але тут виникають певні складності, адже приймати рішення повинна людина без життєвого і професійного досвіду в юному віці (1517 років). Тому на цьому етапі учні загальноосвітніх шкіл потребують грунтовної та кваліфікованої допомоги.

Престиж робітничої професії, на жаль, не досить високий, це зумовлено багатьма факторами і про те, зокрема, велася мова за «круглим столом». І тому  одне із основних завдань служби зайнятості – профорієнтаційна робота серед молоді, особливо учнівської молоді, для орієнтації молодих людей на отримання робітничих професій. Ця робота повинна проводитись спільно із педагогами шкіл, які б ще під час навчального процесу вели роз’яснювальну роботу серед учнів про переваги здобуття саме робітничих спеціальностей. А з працедавцями ведеться мова про те, що достойна праця повинна достойно оплачуватися. І це буде огдним із основних факторів, який впливатиме на те, щоб надалі наші підприємства були повністю укомплектовані професійними кадрами.

Ми впевнені, що такі заходи є результативними як для молоді, так і для працедавців, які зацікавлені у майбутніх висококваліфікованих кадрах.

Ірина ЧЕРНІЙ, начальник відділу активної підтримки безробітних Сокальського районного центру зайнятості

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

two × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!