Про економіку

У Львівській ОВА напрацьовують план заходів на 2024 рік щодо питань безбар’єрності

Безбар’єрність – це рівні права і можливості для  всіх людей у різних аспектах життя: пересуванні, самореалізації, працевлаштуванні, дозвіллі, доступі до інформації, отриманні послуг тощо.

Сьогодні, 20 вересня, у Львівській обласній військовій адміністрації  відбулася нарада під головуванням заступника начальника Львівської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Олександра Кулепіна. На зустрічі були присутні також відповідальні особи у питаннях безбар’єрності структурних підрозділів Львівської ОВА.

Під час наради обговорили ряд важливих питань стратегії безбар’рності, зокрема: доступність на Головному залізничному вокзалі міста Львова, адже там присутні наступні перешкоди: відсутність пандусів, відсутність спеціально облаштованих туалетів для крісел колісних  та непристосованість перонів для посадки-висадки людей старшого віку. Також в межах зустрічі обговорили покращення якості надання адміністративних послуг для всіх мешканців Львівщини, зокрема забезпечення потреби у планшетах, за допомогою яких адміністратори ЦНАПів зможуть розуміти жестову мову людей з вадами слуху.

«Від початку повномасштабної війни значно зросла кількість осіб для яких пересування рідними містами стало викликом. Ми розуміємо, що не у всіх аптеках є пандуси, що не всі ЦНАПи обладнані спеціальними приладами для комунікації з особами з порушенням слуху та не у всіх навчальних закладах дітям з аутизмом створені комфортні умови для навчання. Перелік таких «не» є чималим, проте, Львівська ОВА напрацьовує стратегію вдосконалення якості життя усіх мешканців та гостей області. Створення комфортних та якісних умов життя для усіх груп населення є важливим аспектом нашої роботи», – резюмував Олександр Кулепін.

Також він додав, що відтепер вирішення питань безбар’єрністі напрацьовуватимуть у шести напрямках:

  • Фізична безбар’єрність;
  • Інформаційна безбар’єрність;
  • Цифрова безбар’єрність;
  • Суспільна та громадянська безбар’єрність;
  • Освітня безбар’єрність;
  • Економічна безбар’єрність.

Зазначимо, безбар’єрність та інклюзивність – питання не лише державних органів чи органів місцевого самоврядування, а й усіх пересічних громадян. Саме тому, у Львівській ОВА рекомендують пройти два освітні серіали, котрі допоможуть краще зрозуміти потреби людей з інвалідністю та навчитись грамотно комунікувати з ними. Серіали розміщені за посиланнями: Безбар’єрна грамостність та Держава без бар’єрів.

Голос Сокальщини на GoogleNews