Про економіку

Завдяки співпраці з ПРООН на Стрийщині реалізували два інноваційні проєкти

Ініціативи вдалося реалізувати у межах проєкту «Посилення стійкості громад в регіонах України».

У межах проєкту «Посилення стійкості громад в регіонах України» та управління з питань цифрового розвитку Львівської ОВА спільно з Програмою розвитку ООН за фінансування Уряду Великої Британії покращили доступ до адмінпослуг у Миколаївській територіальній громаді та допомогли у створенні сучасного бібліотечного осередку у Новому Роздолі.

Мета цієї ініціативи полягає у тому, щоб громадяни змогли отримати найпоширеніші адміністративні послуги на місцях (наприклад реєстрація місця проживання чи отримання витягу з реєстру територіальної громади, послуги по компенсації витрат за тимчасове розміщення ВПО).

ЦНАПи та віддалені робочі місця Миколаївської територіальної громади отримали:

  • безконтактні зчитувачі (записувачі) ІD карток,
  • 10 багатофункціональних пристроїв А4 ч/б Xerox B225,
  • комп’ютери та ноутбуки.

Відтак змогли забезпечити старост-адміністраторів ВРМ до комфортних умов надання послуг, а громадян зручним доступом до якісних сервісів, що полегшило отримання послуг людьми похилого віку, багатодітними родинами та ВПО.

Також у міській центральній бібліотеці в Новому Роздолі Стрийського району відкрили «Бібліохаб» – інноваційний простір, де кожен бажаючий може користуватись безкоштовним Wi-Fi, відеозв’язком та працювати за комп’ютером.

«Бібліохаб» – це безкоштовний сервіс, який корисний і у професійній діяльності, і в повсякденному житті. Його можна використовувати для онлайн-навчання, підготовки до національних мультипредметних тестів, запису до лікаря та покупок квитків через Інтернет. Крім того, вчителі мають змогу проводити дистанційні уроки, а діти – слухати лекції та майстер-класи, коли педагог знаходиться за екраном.

Юнацький відділ бібліотеки, який раніше був виключно місцем для книг, перетворився на інформаційний центр, де облаштували 8 робочих місць ноутбуками та багатофункціональним принтером. Тепер мешканці зможуть легко та доступно отримувати знання, розвивати нові навички, незалежно від свого віку, статі чи занять. Особливо актуально це для тих, хто через військові події сьогодні вимушено перебуває далеко від рідних стін, зокрема для ВПО.

«Інновації – це не лише нові технології, але й нові можливості для кращого життя та навчання, які стають доступними завдяки спільним зусиллям та відкритості до змін», – зазначили в управлінні з питань цифрового розвитку.

Голос Сокальщини на GoogleNews