Про податки

Договори оренди земельних ділянок потрібно привести у відповідність до Податкового кодексу України

Сокальська ОДПІ Головного управління Міндоходів у Львівській області звертає увагу орендодавців та орендарів земельних ділянок державної та комунальної власності на норми Податкового кодексу України, які регулюють розмір орендної плати при укладанні договорів оренди земельних ділянок. 

Так, відповідно до п. 288.1 Податкового кодексу підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства. 

При цьому розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди та згідно із п. 288.5.1 Податкового кодексу річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків та не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки (п. п. 288.5.2 Кодексу). 

Річний розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, який підлягає перерахуванню до бюджету, має відповідати вимогам п. п. 288.5.1 Кодексу та є підставою для перегляду встановленого розміру орендної плати. 

Враховуючи вищенаведене та виходячи із принципу пріоритетності норм Податкового кодексу України, над нормами інших актів у разі їх суперечності до моменту внесення до такого договору відповідних змін розмір орендної плати в будьякому разі не може бути меншим, ніж встановлений п. п. 288.5.1. Кодексу, тобто 3 відсотків нормативної грошової оцінки. 

Олег СОЛЬВАР, голова комісії з проведення реорганізації Сокальської ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews