Під час «гарячої лінії», яка відбулася в Сокальській ОДПІ Головного управління Міндоходів у Львівській області, на запитання платників податків відповідав начальник Андрій ТУРКОЛЯК. Найактуальніші з них:
– Чи передбачена відповідальність підприємстваборжника у разі відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди органу державної податкової служби?
– Відповідно до норм Податкового кодексу України відчуження платником податків майна, яке перебуває у податковій заставі, без попередньої згоди органу державної податкової служби, якщо отримання такої згоди є обов’язковим згідно з цим Кодексом, – тягне за собою накладення штрафу в розмірі вартості відчуженого майна.
– Телефонує Вам приватний підприємець. Прошу сказати, яким чином буде оподатковано дохід, отриманий мною від здійснення видів діяльності, не зазначених у витягу з Єдиного державного реєстру?
– Згідно з Податковим Кодексом України у разі, якщо фізична особа – підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, та які не зазначені у реєстраційних даних платника податку, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими цим Кодексом для платників податку – фізичних осіб.
– Мною сплачено державне мито, але нотаріальну дію, за яку було внесено плату до бюджету, не вчинено. Як мені повернути зайво сплачену суму державного мита?
– Повернення державного мита проводиться на підставі заяви платника податків, поданої ним до відповідного органу, що справляє державне мито, за умови, що заяву про повернення було подано до закінчення річного строку з дня зарахування суми до бюджету.
Органи державної казначейської служби України здійснюють повернення помилково або надміру сплачених сум державного мита після отримання подання органу, що справляє державне мито, заяви про повернення державного мита з бюджету та розрахункового/касового документа або копії (у разі повернення державного мита частково та якщо оригінал знаходиться у справі установи, яка справляє державне мито), що підтверджує сплату державного мита до бюджету.
– Доброго дня. Телефонує Вам фермер. Моє фермерське господарство на фіксованому сільськогосподарському податку. Нами укладено договори оренди земельних ділянок, на сьогодні вони не зареєстровані у встановленому чинним законодавством порядку. Чи включаються до об’єкта оподаткування фіксованим сільськогосподарським податком ці площі орендованих земель, які фактично нами використовуються?
– Площі земельних ділянок, щодо яких договори оренди не укладені, або укладені, але не зареєстровані у встановленому чинним законодавством порядку, не включаються до об’єкта оподаткування фіксованим сільськогосподарським податком.
Крім того, дохід від реалізації сільгосппродукції, що вироблена (вирощена) на таких земельних ділянках, не включається до складу доходу від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва.
– На нашому підприємстві змінився директор. Яким чином оновити посилені сертифікати електронних ключів у податковій?
– Для оновлення посилених сертифікатів посадових осіб необхідно укласти новий договір «Про визнання електронних документів» з податковою інспекцією в електронному вигляді. Повторно його сформувати у програмному забезпеченні «ДПС Захист звітності» або за допомогою сервісу «iFin Zvit»*. Договір підписується особистими ключами посадових осіб, електронною печаткою та відправляється до державної податкової служби.
Для уточнення реквізитів, необхідних для заповнення відповідних полів договору «Про визнання електронних документів», Вам потрібно звернутись в ОДПІ у Сокальському районі, каб. №13, або за телефоном: 72359.
– Я – мешканка Сокаля, маю у власності дві квартири. Прошу сказати, у який термін потрібно сплатити податок на нерухомість?
– Відповідно до Податкового кодексу України обчислення суми податку з об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, проводиться органом державної податкової служби за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості.
Податкове повідомленнярішення про суму податку, що підлягає сплаті, та платіжні реквізити надсилаються органами державної податкової служби платникам за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості до 1 липня звітного року.
Фізичні особи зобов’язані сплатити податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомленнярішення.
Сектор взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю.