Стислий огляд подій

На Форумі судових експертів у Львові презентували вітчизняну продукцію, яку застосовують в галузі криміналістики

За підтримки Міністерства юстиції України у Львові стартував четвертий Всеукраїнський форум судових експертів.

Учасниками форуму стали представники науково-дослідних інститутів, судові експерти, кандидати юридичних наук, медичних наук, судді та представники влади. Долучився до обговорення також заступник керівника апарату Львівської ОВА Максим Василишин.

Захід поділили на кілька панельних дискусій, кожна з яких торкалася теми збереження у судовій експертизі наукового та кадрового потенціалу, зважаючи на умови воєнного стану.

Йшлося про розвиток судово-експертної діяльності в системі ДСНС, соціальне забезпечення судових експертів, збереження науково-технічного резерву, проблеми криміналістичного забезпечення органів досудового розслідування, потенціал лінгвістичної експертизи, ДНК-технологій.

«В умовах сучасних викликів та загроз судово-експертна діяльність набуває особливого значення для забезпечення правосуддя та стабільності нашого суспільства. Перед нами зараз є завдання, які вимагають високого ступеня відповідальності до роботи в екстремальних умовах. Однак наразі у нас обмежений ресурс. Війна не повинна стати на заваді збереження та примноження нашого наукового та кадрового потенціалу. Висококваліфіковані фахівці здатні не тільки якісно та оперативно проводити експертизу, а й адаптуватись до роботи в умовах воєнного стану. Лише об’єднавши зусилля ми зможемо подолати усі труднощі», – зауважив у вступному слові директор Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України Сергій Розумний.

У межах заходу презентували продукцію та послуги, які надають українські компанії для судово-експертної сфери:

1. «АЛТ Україна ЛТД» – компанія, що спеціалізується на сучасних рішеннях для криміналістичних і судово-медичних лабораторій, які допомагають фахівцям проводити якісну експертизу із застосуванням новітніх методик. Компанія постачає обладнання, яке допомагає криміналістам здійснювати якісну хіміко-токсикологічну експертизу. У часи повномасштабної війни це обладнання доволі часто використовуються саме в екологічному напрямі: забруднення ґрунтів, залишки вибухових речовин у них, їхнє походження.

2. «Хімлаборреактив» – компанія з Київщини, що є офіційним представником в Україні найбільшого європейського виробника і постачальника лабораторної продукції. Йдеться про продукти для мікробіології, хроматографії, пробопідготовки та багато іншого. Для судових експертів ці продукти корисні, наприклад, під час аналізу будинку після російського обстрілу, контроль на КПП, митницях тощо.

Голос Сокальщини на GoogleNews