Стислий огляд подій

На Львівщині вшанували пам’ять жертв Бабиного Яру

Сьогодні, 29 вересня, біля Меморіалу пам‘яті жертв Львівського єврейського гетто вшанували пам’ять усіх людей, які 81 рік тому стали жертвами розстрілів у Бабиному Яру, що на околиці Києва.

Участь у вшануванні взяли представники Львівської ОВА, начальниця Львівської РВА Христина Замула, представники громадськості та духовенства. Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника та запалили лампадки.

«Минув 81 рік, це термін, за який, здавалося б, світ вивчив уроки історії, став цивілізованим, а людське життя – найбільшою цінністю, та цьогоріч багатьом населеним пунктам України довелося пережити свої бабині яри. путінський тоталітарний режим жорстоко катує, ґвалтує, вбиває, спалює українців. Буча, Ізюм, Маріуполь та інші міста й села – свідчення чергового геноциду на українських землях. Правди не сховати! І ми вже даємо гідну відсіч». – Зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Нагадаємо, упродовж 29-30 вересня у 1941 році нацисти розстріляли 34 тисячі євреїв. Упродовж наступних двох років – близько 100 тисяч цивільних та військовополонених – євреїв, ромів, підпільників ОУН, порушників комендантської години, пацієнтів психіатричної лікарні та звичайних мирних жителів, які намагались урятувати приречених на розстріл.

Голос Сокальщини на GoogleNews