Стислий огляд подій

На Львівщині вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

У Львівській області налічують 6632 постраждалих внаслідок аварії людей.

Саме 14 грудня 1986 року офіційно завершилось будівництво саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції.

В пам’ять про усіх постраждалих до пам’ятника Героям та жертвам Чорнобиля поклали квіти. Опісля відбувся чин панахиди.

Учасниками стали заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, представники обласної та міської влади, управління ДСНС, громадськості, учасники ліквідації аварії, духовенство.

«Коли сталась найбільша в історії людства техногенна катастрофа, на її ліквідацію жертовно стали понад 600 тисяч наших людей. Віддавали здоров’я та життя, щоб в усього світу було майбутнє. У цей день 37 років тому завершили спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Ми вшановуємо усіх людей, які великою ціною ліквідовували наслідки катастрофи. Низький уклін та вдячність за ваш подвиг! Здоров’я усім, хто локалізував аварію та врятував нашу країну і світ від забруднення. Вічна пам’ять ліквідаторам, які віддали життя за нашу безпеку», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

У департаменті соціального захисту населення Львівської ОВА інформують, що на Львівщині налічується 6632 постраждалих внаслідок аварії осіб, з яких:

  • 3558 – учасники ліквідації наслідків аварії (ліквідатори);
  • 24 – особи, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій;
  • 3050 – потерпілі від Чорнобильської катастрофи (евакуйовані з зони відчуження тощо).

З обласного бюджету для безоплатного забезпечення ліками та зубопротезування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2023 рік передбачили 4 млн. грн.

Постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС, які потребують поліпшення житлових умов, мають право на позачергове забезпечення жилою площею. На початок грудня цього року на Львівщині на квартирному обліку перебувають 636 осіб, постраждалих внаслідок катастрофи.

В межах Комплексної програми підтримки окремих категорій громадян Львівської області у 2023 році закупили житло жителю Бродівської територіальної громади. До кінця року планується забезпечити житлом ще одного жителя Львівської міської територіальної громади.

Довідково:

У ніч проти 26 квітня на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС відбулися два потужні вибухи. У результаті в повітря піднялось більше 60 тон радіоактивних матеріалів. З території в радіусі 30 кілометрів від місця аварії евакуювали більше 100 тисяч людей.

Аварію визнали техногенною, екологічною та гуманітарною катастрофою. Основну частину робіт з ліквідації наслідків аварії виконали в 1986 – 1987 роках. В них взяли участь приблизно 240 000 осіб. Загальна кількість ліквідаторів за всі роки склала приблизно 600 000 осіб. Відразу ж після катастрофи загинула 31 людина.

Щоб запобігти подальшим викидам радіоактивних матеріалів, до кінця 1986-го року четвертий реактор АЕС був накритий спеціальним «саркофагом», який збудували сотні тисяч добровольців і мобілізованих солдатів, а Чорнобильська АЕС була знову введена в експлуатацію.

Голос Сокальщини на GoogleNews