Стислий огляд подій

На Стрийщині вода забрала життя 60-річного чоловіка: правила безпечного відпочинку біля водойм

Напередодні, 3 липня, на Стрийщині трапився нещасний випадок. У місцевій водоймі с. Велика Горожанна утопився 60-річний чоловік. З огляду на збільшення кількості таких випадків нагадуємо основні правила відпочинку поблизу водойм.

Перш за все, не стрибайте стрімголов у воду, особливо, якщо не знаєте глибини. Бо є загроза травмувати голову чи шийний відділ хребта. Не перебувайте надто довго на сонці без засобів захисту, адже є ризик теплового удару або опіків. Також не виходьте на водойму у стані алкогольного сп’яніння. Ніколи не залишайте без нагляду дітей.

Людина, яка тоне, фізіологічно не здатна кричати чи кликати на допомогу, оскільки процес дихання – це основна функція дихальної системи, мова ж – додаткова. Щоб говорити, а тим паче кричати, необхідно мати можливість дихати. Часу, впродовж якого рот потопельника перебуває над водою, недостатньо, аби видихнути, вдихнути і покликати на допомогу. Якщо потопельника не врятують, він може протриматися, перш ніж піде під воду, 20 – 60 секунд.

Як надати першу допомогу людина, яка тоне?

Щоб витягти людину з води, можна використовувати всі доступні засоби, однак важливо не поставити під загрозу власне життя. Діяти треба швидко. Найчастіша причина смерті – це нестача кисню в організмі, тому після того, як людина виявиться на суші, негайно розпочніть надавати надати першу допомогу. Нехай хтось зателефонує на 103 та покличе рятувальників.

Якщо людина не приходить до тями, покладіть потерпілого на спину, відкинувши йому підборіддя і голову назад, щоб полегшити дихання. У цьому положенні можна спробувати вдихнути повітря в легені. Якщо ви володієте такою технікою, зробіть штучне дихання.

Нагадуємо, що на Львівщині офіційно затвердили перелік місць для безпечного купання. Ознайомитись з переліком можна тут.

Голос Сокальщини на GoogleNews