Стислий огляд подій

Не всі села мають сполучення з райцентром

Хіба одиниці голів сільських рад задоволені станом пасажирських перевезень, а у більшості – проблеми. Звичайно, всі розуміють, що дороги до населених пунктів у Сокальському районі просто в аварійному стані, але мешканці сіл повинні мати сполучення з райцентром. Адже багато з них працює у Сокалі чи Червонограді, господині на ринок привозять сир, сметану, молоко, городину, ягоди, а як добиратися?

Ось думки представників місцевої сільської влади.

Володимир Черечін, Лучицький сільський голова:

– Звичайно, мешканцям сіл Лучицької сільської ради хотілося, щоб до нас частіше курсували автобуси. Особливо бракує у ранішню пору. З райцентру до Лучиць перша маршрутка від`їжджає о 10 годині ранку. А остання зі Сокаля до Шарпанець – о 18.20 год. Нині у літню пору до батьків часто приїжджають діти, щоб допомогти на городах, але мусять поспішати, щоб встигнути на останню маршрутку (прямо з Лучиць, до Сокаля вона відходить вже о 15.30 год., а о 19.30 год. пасажирів зі Шарпанець довозить автобус тільки до Лещатова, і люди пересідають на маршрутку, яка їде зі Смикова). Звичайно, що у нас велика проблема – погані дороги, і її поки що не вдається вирішити.

Руслана Мельничук, Боб`ятинський сільський голова:

– Мешканці Боб`ятина не задоволені тим, як курсують до нас маршрутки. Остання – 18.30 год. А люди не мають чим добратися з роботи, бо ж працюють на шахтах, а що робити студентам? Маршрутки у ранішню пору переповнені. Можна сказати, що там не те, що є стоячі місця, а й «лежачі». У п`ятницю дуже потрібен додатковий рейс, особливо вранці і ввечері.

Галина Ковальчук, секретар Скоморохівської сільської ради:

– У які вже інстанції наш сільський голова не писала стосовно рейсу Сокаль-Перетоки о 12.20 год., який був дуже зручний для людей, але його чомусь зняли. Дуже великі інтервали між рейсами. Нас рятують прохідні автобуси, які курсують Володимир-Волинськ-Червоноград (через Сокаль) і Луцьк-Сокаль. Ще пенсіонери жаліються, що їх, як пільговиків, водії брати не хочуть, вони змушені платити половину вартості квитка.

Наталія Луцьків, секретар Бутинської сільської ради:

– Як кажуть, мешканці наших сіл, з тими перевезеннями просто катастрофа. Колись курсували щогодини, а тепер дуже великі інтервали між рейсами, їх годі дочекатися. Транспорт малогабаритний, люди у ньому, як оселедці у бочці. Колись ще рятували маршрутки з Червонограда, Рави-Руської. А тепер наші мешканці змушені чекати і чекати.

Світлана Дейнека, секретар Тудорковицької сільської ради:

– До сіл нашої сільської ради курсують маршрутки чотири рази на день. Вранішні і вечірні рейси – людей багато, бо працюють в Сокалі, Червонограді, Жвирці. У цю пору пасажири стоять і на одній нозі. В обідній час – «буси» напівпорожні. Водії кажуть, що наш маршрут невигідний. Можливо, один рейс – так, але в інших є пасажири. Хоча ми й з того раді, що маємо хоча б якесь сполучення з Червоноградом і Сокалем.

Володимир Сава, Хоробрівський сільський голова:

– Тривалий час у нас були проблеми з доїздом до Нинович. Нині, Богу дякувати, маршрутка заїжджає у село. Але перестала курсувати за іншим напрямом – «Червоноград-Старгород» через Хоробрів. Де ми вже не зверталися! Адже у нас 15 осіб працює у Червонограді і ще й наші господині з молочними продуктами, городиною хотіли б дістатися на ринок до шахтарського міста – і не можуть.

Андрій Дмитрів, Опільський сільський голова:

– Через Опільсько проїжджає чимало автобусів і маршруток, але часто вони вже дуже переповнені і не зупиняються у нашому селі. Тому й мешканцям доводиться че-кати, яка ж з них зможе їх взяти до Сокаля.

Ганна Дзиган, депутат Корчівської сільської ради:

– У травні через село Стаївку курсував автобус Сокаль-Діброва. Це був дуже зручний рейс. Але його зняли. Очевидно – невигідний для перевізників. Так само «подівся» рейс Хлівчани–Сокаль. От, скажіть, як мешканцям Стаївки добратися до райцентру? Лише через Червоноград, адже іншого способу немає. І, наприклад, щоб приїхати на нараду на десяту годинку ранку до Сокаля, то треба виїжджати з села о сьомій. Якщо цим перевізникам такий маршрут невигідний, то треба запропонувати іншим. Можливо, погодиться. Але ж повинно і наше село Стаївка мати сполучення зі Сокалем.

Ольга Ващишин, Домашівський сільський голова:

– Стосовно перевезень вже неодноразово зверталась до перевізників і в райдержадміністрацію. Але ситуація не покращилася. Мені шкода мешканців наших сіл, які, направду, мучаться у тому транспорті, який надають на наші села. У нас перевізник – Червоноградське АТП. Дуже часто рейси зриваються через поломки. Транспорт дають малогабаритний на 14 сидячих місць, а у «бусі» часом їде до 40 осіб. Маршрутки облаштовані га-зовими балонами, дорога у ямах, спека, не дай Боже, щоб чого не сталося. Як можна, щоб такий транспорт виїжджав на наші дороги? І так пасажири виходять, коли авто переїжджає через глибокі ями. Певний час на наш напрямок курсував автобус «Еталон», то було дуже зручно: і місць вистачало, і можна було нормально доїхати до Сокаля. Але довго ми цим рейсом не натішилися. І знову та ж проблема. Перевізники нас дорікають поганими дорогами. Районна рада виділила 600 тис. грн. Сподіваємось, що най-більш аварійні ділянки дороги будуть поремонтовані.

Записала Оксана ПРОЦЬ.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews