Головна / Стислий огляд подій / Оскаржено незаконні рішення щодо надання земельних ділянок у власність

Оскаржено незаконні рішення щодо надання земельних ділянок у власність

З 1 січня 2013 року внесено зміни до Земельного кодексу України, зокрема, з’явилася нова стаття 791 «Формування земельної ділянки як об’єкта цивільних прав». Вона передбачає, що земельна ділянка може бути об’єктом цивільних прав виключно з моменту її формування та державної реєстрації права власності на неї. Також, у відповідності до вимог ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» таке речове право як право володіння земельною ділянкою є похідним і реєструється після державної реєстрації права власності на таке майно.

Отже, згідно з вимогами діючого законодавства, не зареєструвавши право власності територіальної громади на земельну ділянку, орган місцевого самоврядування не уповноважений приймати рішення про передачу такої у приватну власність.

Водночас, проведеними прокуратурою району перевірками встановлено, що всупереч вищезазначеним вимогам Земельного кодексу України, Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» Сокальською міською, Жвирківською селищною та сільськими радами району прийнято 75 рішень про затвердження технічних документацій та передачу у приватну власність земельних ділянок.

На усунення вказаних порушень законодавства прокуратурою району внесено 15 подань в органи місцевого самоврядування з вимогою про скасування незаконних рішень.

Наталія ІВАНОЙКО, прокурор прокуратури Сокальського району.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

four + 8 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!