Вже традиційно після завершення різдвяних свят у Львові розпочинають діяти централізовані пункти збору ялинок для того, аби мешканці могли здати їх на утилізацію. Із зібраних хвойних зроблять компост – органічну підживку, яка в майбутньому використовується для удобрення землі під час висадки дерев або квітів.
«Різдвяний цикл свят цьогоріч закінчився швидше, тому збір ялинок починаємо швидше. Управління з питань поводження з відходами спільно з ЛКП «Зелене місто» та ЛКП «Зелений Львів», як і торік, організували централізовані пункти збору ялинок. Шість локацій працюватимуть 8 і 13 січня.
Відзначу, що ялинки – це зелені відходи, а не тверді побутові, тому їх необхідно правильно та з користю утилізувати», – розповідає Роман Яцикович, начальник відділу комунікації і просвітництва управління з питань поводження з відходами.
Відтак залишити хвойні мешканці Львова можуть біля контейнерних майданчиків за адресами:
- вул. Виговського, 34 (На майданчику біля Залізничної РА) – 13 січня;
- вул. Володимира Великого, 14а (вхід в Кіноцентр, що у парку «Горіховий Гай») – 13 січня;
- вул. Хоткевича – вхід в парк імені Папи Римського Івана Павла II, поблизу церкви Різдва Пресвятої Богородиці – 8 і 13 січня;
- вул. Татарська, 4-8 (біля контейнерного майданчика) – 8 і 13 січня;
- вул. Грабовського, 2 (біля контейнерного майданчика) – 8 і 13 січня;
- вул. Шафарика, 16 – 8 і 13 січня.
Також мешканці громади можуть самостійно привезти хвойні на станцію компостування, що на вул. Пластова, 13, в ЛКП «Зелений Львів», за адресою вул. Замарстинівська, 167а, або ж привезти на ЛКП «Львівспецкомунтранс» на вул. Жовківська, 18. Привозити ялинки можна в робочі дні – з понеділка по п’ятницю, з 09:00 до 16:00 год.
Як пояснює Наталя Сеник, начальниця відділу організації роздільного збору харчових відходів ЛКП «Зелене місто», ялинку потрібно приносити без жодних прикрас, і пакувального матеріалу – шнурків, дротів, поліетиленових кульків. Із хвойних виготовлятимуть компост.
«Компост – органічна підживка, яка в майбутньому використовується для удобрення землі під час висадки дерев або квітів, овочів, фруктів тощо. Компост часто купують приватні садиби, а також наш компост став помічним при висадці дерев та кущів у Львові.
Нагадаю, що минулого року ми отримали на утилізацію 29 тонн ялинок. Загалом наша компостувальна станція переробляє всі органічні відходи, роздільно зібрані мешканцями та різними структурами міста. Це харчові продукти, гілля, листя», – розповіла Наталя Сеник, начальниця відділу організації роздільного збору харчових відходів ЛКП «Зелене місто».