Стислий огляд подій

У Львові поблизу палацу Сосновського відреставрували металеву браму з оригінальним декроттуаром

В історичній частині Львова, у будинку на вул І. Левинського, 1, відреставрували металеву браму. Роботи виконували у межах міської Програми співфінансування відновлення цінних елементів в історичних будинках.

Брама мала значні пошкодження, зокрема, була втрачена автентична фурнітура, а замість засклення були металеві листи.

«Нижня частина цієї брами була знищена корозією, а під товстим шаром старої фарби приховувалося чимало пошкоджень та втрачених дрібних декоративних елементів. Щоб все це відновити, ми витратили близько трьох місяців», – зазначив майстер-реставратор Юрій Миколаїшин.

Фахівці відновили втрачені елементи, встановили нове засклення брами та верхнього світлика, а також виготовили та встановили нові ручки.

Цікаво, що поруч із брамою зберігся оригінальний декроттуар, іншими словами «шкрібачка» для очищення взуття від бруду і снігу. Його також відреставрували.

Загальна вартість реставраційних робіт склала 69 500 грн.

«З цієї суми місто оплатило 48 618 грн, а решту – мешканці», – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

До слова, у 2022 році в історичній частині міста, у співпраці з мешканцями, відреставрували 29 брам. Відповідно до Програми співфінансування відновлення цінних елементів в історичних будинках, при реставрації брам 70% вартості робіт фінансується з міського бюджету, а 30% – сплачують мешканці.

Голос Сокальщини на GoogleNews