Стислий огляд подій

У Львові здійснили незаконну забудову історичної вілли на вулиці Котляревського

Рішення щодо історичної вілли на вул. Котляревського, 47 фіналізують за 2 тижні

Сьогодні виконавчий комітет міськради провів виїзне засідання на вул. Котляревського, 47. Розглядали одне питання – про заходи щодо збереження пам’ятки архітектури місцевого значення за цією адресою.

Винесено проміжне рішення – у двотижневий термін знайти компроміс щодо відновлення пам’ятки та фіналізувати рішення під час одного з наступних засідань. Про це повідомили у ЛМР.

Зазначимо, в будинку на вул. Котляревського, 47 (ОСББ «Ірис») без жодних дозволів та погоджень добудували веранду на 2-му поверсі і засклили терасу. Також в процесі робіт закрили історичні сходи. Через спотворення пам’ятки архітектури міська адміністративна комісія при виконкомі ЛМР ще торік оштрафувала ОСББ на 170 тис. грн. Однак штраф так і не сплатили. Крім того, управління охорони історичного середовища звернулося до суду з позовною заявою щодо відновлення пам’ятки архітектури.

Заслухавши заступника міського голови з містобудування Любомира Зубача, головного архітектора міста Антона Коломєйцева, начальницю управління охорони історичного середовища Лілію Онищенко та власника частини вілли,  винесено проміжне рішення – у двотижневий термін обговорити це питання на містобудівній раді та на консультативній раді з питань збереження культурної спадщини, знайти компроміс щодо відновлення пам’ятки та фіналізувати рішення під час одного з наступних засідань виконкому. Також сьогодні на виїзному засіданні представили напрацювання незалежної архітекторки Ольги Криворучко щодо вигляду  відновлених фасадів будинку.

«Ми повинні ставати на захист інтересів громади і історичного середовища. Тому 2 тижнів буде достатньо, щоб ми вернулися до цього питання на виконавчому комітеті і прийняли фінальне рішення. Даємо ще 2 тижні, аби Ви прислухались до наших порад. Ми не хочемо сьогодні приймати кардинальних рішень. Ви працюєте у великій будівельній компанії. Я хочу, щоб цей кейс пішов на позитивний імідж цій компанії, а не навпаки.

Ця будівля заслуговує того, щоб водити сюди екскурсії, показувати цю перлину. Ми не вічні на цій землі, а будівля буде залишатися окрасою Львова», – звернувся міський голова Львова Андрій Садовий до власника частини вілли на вул. Котляревського, 47 Романа Тарасюка.

Нагадаємо, у червні цього року виконавчий комітет міськради вже заслуховував інформацію щодо самовільних робіт у віллі на вул. Котляревського, 47 у Львові. Тоді, Романові Тарасюку дали змогу напрацювати комплексний варіант повернення фасадів будинку до автентичного вигляду, залучивши управління охорони історичного середовища та архітекторів. «Тоді на виконкомі ми обговорювали питання демонтажу прибудов. А пан Роман запропонував знайти компромісний варіант, аби цю пам’ятку врятувати і привести до здорового глузду. Відтак, була залучена незалежна архітекторка Оля Криворучко, вона запропонувала варіанти стосовно бокової і тильної частин будинку: що треба зробити, щоб виправити ситуацію», – зазначив заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач.

Як зазначила начальниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко, будинок на вул. Котляревського, 47, віллу Дзядоня Дзелінського, збудувала в 1903-1906 році фірма Івана Левинського за проєктом Альфреда Захарієвича. «Це – один з найкращих будинків на Кастелівці. Зміни, зроблені новим власником, недобрі, але вони не є невідворотні. Все можна переробити. А сходи обов’язково треба заекспонувати», – наголосила Лілія Онищенко.

До слова, вже сьогодні Роман Тарасюк погодився, що сходи у будинку доцільно відкрити і запевнив, що відповідні роботи будуть виконані. Кінцеве рішення щодо відновлення фасадів будинку прийматимуть через 2 тижні.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews