Центр матері і дитини «Незламні матусі», який у Львові збудували для вагітних переселенок, що втекли від війни, відкрив свої двері. Першими матусями, які підписали індивідуальний договір про проживання у Центрі, стали Тетяна й Анна. Вчора жінкам вручили ключі від кімнат, у яких вони мешкатимуть разом із родинами.
Тетяна приїхала до Львова з містечка Старобільськ, що у Луганській області. Разом із нею сюди перебралась родина – семирічний син Єгор та свекруха. Її чоловік служить після ротації у прикордонних військах – з перших днів війни він був на передовій.
З березня Тетяна та її сім’я мешкала в одному із львівських ліцеїв. Орієнтовно за місяць їй народжувати, тому жінка переймалась, де вони з малюком житимуть. Тетяні запропонували переїхали до центру «Незламні матусі».
«Тут просто чудово! Все екологічне, є усі умови. Також моєму синові тут дуже подобається. Він уже навіть обрав ліжко, на якому спатиме. Йому тут буде зручно вчити уроки, адже він іде вже в другий клас. Дуже переживала за новонароджену дитину. А тут, навіть, буде медичний супровід. З переїздом сюди зникає величезна кількість проблем», – розповіла Тетяна.
Її чоловік також задоволений.
«Тепер я буду спокійним за всю свою сім’ю. І не буду думати в окопах, де вони живуть та що з ними діється. Мені скоро повертатись на службу і я щасливий, що про мою родину у Львові подбають», – розповів Владислав.
Задоволена можливістю поселитись в Центрі матері і дитини й Анна. Вона разом з дворічною донечкою Міленою приїхала до Львова з Лисичанська, який цими днями обстрілюють росіяни. У Львові вона винаймала кімнату, в якій не було навіть індивідуального санвузла: на інше житло жінці бракувало коштів.
«Мені дуже сподобалось це місце. Тут все є, всі вигоди. Хороша інфраструктура. Переконана, що і я, і моя дівчинка, і хлопчик, народження якого очікую в жовтні, будемо тут щасливі», – розповіла Анна.
Загалом у будиночках зможуть одночасно жити понад 100 осіб (вагітних або породіль з дітьми).
Нагадаємо, Центр матері і дитини «Незламні матусі» – це два будинки для вагітних жінок-переселенок, які звели в районі Тракту Глинянського. Для жінок при надії будинки звели із дерев’яних конструкцій, які збирали на місці. За основу був взятий досвід із США. Загальна площа двох двоповерхових будинків – 1300 м2. В кожному з них облаштували умови для комфортного тимчасового розселення вагітних жінок, які мають статус внутрішньо переміщених осіб. А поряд із житлом облаштували хідники, оглядовий і дитячий майданчики та навіть озеро. Спроєктували будинки львівські архітектори. Роботи виконала одеська компанія, яка через війну переїхала до Львова.