Головна / Стислий огляд подій / ВІЛ-інфекція поширюється

ВІЛ-інфекція поширюється

Вже стало традицією на Львівщині проводити загальнообласну інформаційно-просвітницьку кампанію під гаслом «Дізнайся більше про ВІЛ». Зроби тест в кабінеті «Довіра». Її мета – розширення доступу та забезпечення якісних послуг з добровільного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію. В цьому році акція проходить з 24 листопада до 22 грудня.

На сьогодні епідемія ВІЛ-інфекції – СНІДу займає перше місце щодо всесвітнього розповсюдження. Особливо небезпечних розмірів набуло це захворювання в Україні. Тільки за 9 місяців цього року на Сокальщині обстежено 3048 осіб, в т. ч. 194 – з групи ризику і вперше виявлено 15 ВІЛ-інфікованих, та хворих на СНІД жителів району. На «Д»обліку перебувають 15 осіб, в т. ч. 3 дітей віком до двох років, народжених ВІЛ-інфікованими матерями. Та, на жаль, не всі ВІЛ-інфіковані після виявлення захворювання проходять детальне обстеження, що важливо для встановлення стадії захворювання та призначення лікування. Як наслідок, більше половини ВІЛ-інфікованих, які стають на диспансерний облік у Львівській області, перебувають в стадії СНІДу і потребують противірусної терапії. Тобто звертаються по медичну допомогу при запущених формах захворювання, коли лікування стає малоефективним.

Якщо в розвинених країнах за останні роки спостерігається значне зниження кількості ВІЛ-інфікованих і це, в основному, представники уразливих груп, то в Україні ця епідемія на стадії підйому. Оскільки запідозрити чи діагностувати це захворювання за клінічними ознаками практично неможливо, єдиним достовірним способом встановити ВІЛ-інфекцію є лабораторне обстеження. В нас прийнято визначати наявність антитіл в крові людини методом імуноферментного аналізу. При цьому треба пам’ятати, що цей аналіз стає позитивним не відразу після зараження, а через три місяці, і в цих випадках проводять тестування повторно. Аналіз крові на ВІЛ-інфекцію доцільно робити в першу чергу представникам уразливих груп, після ризикованих статевих контактів, перед одруженням, за вагітності, за появи підозрілих ознак захворювання: тривала гарячка (більше 1,52 місяців), тривалий пронос, збільшення декількох груп лімфатичних вузлів, незрозумілі висипання на шкірі, після переливання крові і її препаратів, наявності деяких захворювань – туберкульозу, інфікованого мононуклеозу, вірусних гепатитів В, С та ін. Обов’язковому обстеженню на ВІЛ-інфекцію підлягають донорська кров та донорські органи. У всіх інших випадках консультування та тестування проводиться тільки після усвідомленої, добровільної, письмової згоди пацієнта або його законних представників (опікунів). Діти з 14 років мають право приймати рішення самостійно. 

Необхідно пам’ятати, що всі консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію є безкоштовними, конфіденційними і не можуть надаватись нікому, окрім пацієнта або за його письмовою згодою іншим особам.

Кожен, хто хоче знати свій ВІЛ-статус, може безкоштовно пройти консультування та тестування і за необхідності проконсультуватись у психолога в кабінеті «Довіра» Сокальської районної поліклініки, який розташований на першому поверсі. В термінових випадках ми проводимо тестування за допомогою швидких тестів (1015 хв.). Тел. кабінету «Довіра» 21352.

Ярослав ВОРОНА, лікарінфекціоніст кабінету «Довіра».

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

sixteen − 14 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!