Стислий огляд подій

Від початку року на Львівщині внаслідок ДТП загинули шестеро велосипедистів

Загалом, з початку 2024 року на дорогах Львова та області сталося 73 дорожньо-транспортні пригод за участі велосипедистів, 60 з них – із потерпілими.

Про це повідомили у Поліції Львівської області.

Внаслідок ДТП шестеро кермувальників двоколісних загинули, ще 61 отримали тілесні ушкодження.

Оскільки основною причиною загибелі чи травмування велосипедистів є недотримання учасниками дорожнього руху (самими велосипедистами та водіями інших транспортних засобів) вимог Правил дорожнього руху України, нагадуємо:

– рухатися дорогами на велосипедах дозволяється особам, які досягли 14-річного віку. Велосипедист має право керувати двоколісним транспортом, який обладнаний звуковим сигналом та світлоповертачами: спереду – білого кольору, по боках – оранжевого, позаду – червоного. Для руху в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості на велосипеді повинен бути встановлений та увімкнений ліхтар (фара). За можливості використовуйте засоби особистої безпеки: шолом, наколінники та налокітники, а також обов’язково дотримуйтесь вимог знаків, розмітки та сигналів світлофора.

Відповідно до п. 6.6 ПДР України велосипедисту забороняється:

– керувати велосипедом з несправним гальмом, звуковим сигналом, а в темну пору доби й в умовах недостатньої видимості – з вимкненим ліхтарем (фарою) чи без світлоповертачів;

– рухатися автомагістралями і дорогами для автомобілів, а також проїзною частиною, коли поряд облаштовано велосипедну доріжку;

– рухатися тротуарами і пішохідними доріжками (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);

– під час руху триматися за інший транспортний засіб;

– їздити, не тримаючись за руль, та знімати ноги з педалей (підніжок);

– перевозити пасажирів на велосипеді (за винятком дітей до 7 років, які перевозяться на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками);

– буксирувати інші велосипеди та причепи, не передбачені для експлуатації з велосипедом.

Також нагадуємо, що наявність світлоповертальних елементів на одязі значно підвищує безпеку, оскільки такого велосипедиста водій автомобіля може помітити на значно більшій відстані, а значить – вчасно зменшити швидкість, збільшити бічний інтервал або зупинитись.

Окремо звертаємось до автомобілістів, котрі нерідко дозволяють собі ігнорувати на дорозі своїх колег – водіїв двоколісних транспортних засобів. Велосипедисти – такі ж учасники дорожнього руху як і ви – тому вимоги Правил дорожнього руху України розповсюджуються на них, так само як і на вас. А недотримання цих вимог є адміністративним правопорушенням, а в окремих випадках (наприклад, скоєння вами ДТП з потерпілими) – то і кримінальним, за яке передбачена відповідальність до кількох років позбавлення волі. Радимо не забувати про це!

Відділ комунікації поліції Львівської області

Голос Сокальщини на GoogleNews