Головна / Стислий огляд подій / Запах гною позбавив сокальців спокою

Запах гною позбавив сокальців спокою

18-19 липня у Сокалі на ртутному стовпчику було поза 30 градусів за Цельсієм. Від спеки не було де сховатись. Ще як на зло, жителі міста та навколишніх сіл ввечері, вночі та зранку не могли відкрити кватирок, бо відчували сильний сморід. Дехто висловлював припущення, що це на полях ПП "Західний Буг" розкидають гній. Щоб з'ясувати, чи насправді це так, зателефонувала у ПП "Західний Буг". Там мене скерували у ТОВ "Молочні ріки", мовляв, вони у всьому винні. А невдовзі виконавчий директор ТОВ "Молочні ріки" Тарас Бакай пояснив, що причиною їдкого смердючого запаху є гній, який розкидали працівники ПП "Західний Буг" на полях біля с. Савчин, який ТОВ "Молочні ріки" для нього закагатувало. 

Сільгосппідприємство "Молочні ріки" займається молочним скотарством і утримує високопродуктивне стадо корів, яке дає молоко класу “екстра”. Тут жорсткий контроль за якістю молочної сировини, тож преміксів не використовують. Годують тварин силосом, сіном, кукурудзою, комбікормами…. Використовують органічну підстилку.

Для того, щоб отримати екологічну чисту продукцію рослинництва, для покращення врожайності у грунт вносять органічні добрива,  пояснив виконавчий директор ТОВ Тарас Бакай.  Чомусь в Данії, де я був на стажуванні, люди ставляться до цього з розумінням, бо для них є звичним бачити, як розкидають гній на полях. Ніхто не піднімає галасу, що їм неприємно пахне. Зате споживають екологічно чисті продукти. Чому ж у нас цього не хочуть зрозуміти? Сокальщина  сільськогосподарський район, функціонують фермерські, підсобні господарства, де утримують корів, овець, свиней. Невже обходяться без гною? 

Поки не було спеки, ніхто й не чув запаху, хоча працівники ПП "Західний Буг" розкидали гній цілодобово. І в попередні роки вносили органічні добрива на поля, які значно ближче до Сокаля, але ніхто не нарікав на неприємний запах. До розповсюдження запаху спричинилася й гроза  сильний вітер, розріджене повітря. Ось чому сокальці та жителі навколишніх сіл  відчули цей неприємний запах. За декілька днів кагат гною розкидали і запах зник.

Але мені не зрозуміло, чому звинуватили саме ТОВ "Молочні ріки", адже гній на полях розкидали працівники ПП “Західний Буг”. Та нехай… Якщо так уже сталося, просимо вибачити жителів Сокаля та навколишніх сіл за незручність. Органічні добрива мають саме такий запах. Неприємний. Але завдяки їм споживатимемо екологічно чисті продукти і будемо здоровими.

Записала Любов ПУЗИЧ.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

four × 3 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!