З сесії райради

В Сокальській районній раді пройшла нарада-семінар голів і секретарів місцевих рад Сокальського району

31 січня голова Сокальської районної ради Микола Пасько та його заступник Василь Бойко провели нараду – семінар голів і секретарів місцевих рад Сокальського району. На порядку денному було 5 питань.

Начальник фінансового управління Сокальської райдержадміністрації Галина Леонова доповіла про виконання бюджету Сокальського району за 2018 рік. За її словами, у минулому році  всі місцеві ради забезпечили своєчасне і повне надходження податків та зборів до своїх бюджетів. Але негативом стало зменшення доходів в окремих радах по акцизному податку та податку на майно. Микола Пасько поцікавився у голів, чому склалась така ситуація із виконанням саме цих платежів і дав конкретні поради щодо виправлення становища.

Головний спеціаліст відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Сокальської райдержадміністрації Марія Мельник розповіла про взаємодію відділу із органами місцевого самоврядування в рамках підготовки до майбутніх виборів Президента України. Спеціаліст наголошувала на важливості забезпечення всім необхідними виборчі комісії, обстеженні виборчих скриньок та загальну підготовку до виборів.

Начальник Сокальського відділу Червоноградської місцевої прокуратури Андрій Пастух доповів про запобігання проявам корупції в органах місцевого самоврядування. За його словами,  серед найпоширеніших корупційних злочинів серед депутатів місцевих рад – це несвоєчасне подання е-декларацій та неповідомлення про зміни в майновому стані. Андрій Пастух також нагадав, що депутати, відповідно до Закону «Про запобігання корупції», при розгляді питань на сесіях, зобов’язані публічно заявляти про наявність реального або потенційного конфлікту інтересів.

На завершення наради начальник міськрайонного управління в Сокальському районі та Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області Сергій Бермес  ознайомив голів місцевих рад Сокальщини із практичними аспектами застосування Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, вдосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні. Під час обговорення цього питання, Микола Пасько звернув увагу, що з цього року, затвердження нормативної грошової оцінки земельної ділянки є повноваженням місцевих рад, а не районної, як це було раніше. Тому очільник райради закликав приймати рішення виважено і в інтересах місцевих бюджетів.

Окрім того, Микола Пасько поцікавився, які місцеві ради зареєстрували заявку на участь в обласному конкурсі проектів місцевого розвитку. Це стане основним критерієм, при наданні фінансової допомоги радам із районного бюджету.

 

64442316
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.