З сесії райради

Відбулось пленарне засідання 37 сесії Сокальської районної ради

9 квітня відбулось ІІ пленарне засідання 37 сесії Сокальської районної ради. Депутати працювали дуже оперативно і до обіду розглянули 46 питань порядку денного. Більшість з них стосувались внесення змін або затвердження низки традиційних районних програм.

Зокрема в ході розгляду програм соціального спрямування, начальник управління соціального захисту населення Сокальської райдержадміністрації Володимир Огінський запропонував внести зміни в «Програму соціального захисту окремих категорії громадян», доповнивши її пунктом «Співфінансування придбання житла учасникам антитерористичної операції».  Це дасть можливість купити житло для тих військових, які не потрапляють під державну програму. Це учасники АТО – інваліди ІІІ групи та які мають на вихованні четверо і більше дітей. Наступна пропозиція стосувалась  фінансової підтримки довгожителів, яким виповнилось 101 і 102 роки. Їм пропонується виплатити до дня народження по одній тисячі гривень.

В результаті голосування «За» – 26  і зміни до районних Програм були підтримані.

В ході ІІ пленарного засідання депутати також заслухали кілька питань, які стосувались створення ботанічних і зоологічного заказників, дендропарків та національного природного парку «Надбужжя» імені Любомира Гузара. Ініціатором та доповідачем з цих питань був депутат Сокальської райради Андрій Сенюк. За його словами, основне завдання таких заказників – це збереження об’єктів природно-заповіднього фонду, таких як малопольських шафран, унікального сфагнового болота, елементами якого є популяції рідкісних рослин. Водночас Андрій Сенюк зазначив, що створення  заповідної території не накладає заборону на збирання ягід чи грибів.

Дискусію викликало питання створення ботанічного заказника місцевого значення «Кави» на території Великомостівської міської ради. З слів Андрія Сенюка, облаштування цього заповідника не лише збереже природний фонд, а також попередить виникнення на цій території сміттєзвалища. Зі цього приводу виступив голова Великомостівської ОТГ Ярослав Ройко. Він повідомив, що на громадських слуханнях люди висловились проти заказника «Кави». Також вони не підтримали створення зоологічного заказника місцевого значення «Куличківський».

Депутат Андрій Сенюк наголосив, що рішення районної ради про створення таких заказників носять лише рекомендаційний характер і без погодження із громадами нічого не буде створено.

В результаті голосування районній обранці підтримали створення 7 заказників та національного парку «Надбужжя» на території Сокальського району.

Також в ході другого пленарного засідання не були прийняті рішення по кількох питаннях. Зокрема, було відкладено на доопрацювання питання «Про закріплення за закладами загальної середньої освіти території обслуговування», не набрало більшості голосів «Оголошення «сезону тиші» в місцях масового розмоноження та вирощування потомства дикими тваринами на території об’єктів природно-заповідного фонду Сокальського району». Також було вирішено перенести розгляд та прийняття Цільової соціальної програми розвитку цивільного захисту на 2019-2021 роки на наступне засідання сесії.

На завершення виступив голова Сокальської райдержадміністрації Андрія Дяченко. Він розповів на  яких дорогах району плануються робити ремонти. Микола Пасько повідомив депутатів, що у квітні планується провести позачергову сесію Сокальської районної ради.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.