Новини культури

На Львовщине представляют спектакль для привлечения внимания к сохранению национального культурного наследия Украины

В рамках 100-річчя Першого театру та проекту «Під Зорею Пінзеля» 23 серпня 2020 року відбудеться вистава «Pentecost» у селі Демня для привернення уваги до збереження національної культурної спадщини України.

Проект «Під Зорею Пінзеля» створений ГО «Арт-студія Івони Лобан» у 2017 р., який присвячений популяризації творчості скульптора І.Г. Пінзеля і приверненню уваги до збереження Костелу Всіх Святих у с. Годовиця (1758 р.), пам’ятка національного значення у аварійному стані.

Важливо через моду, музику, сучасний живопис і скульптуру, книги, фільми, вистави, кліпи, різноманітні події і конкурси ознайомити людей та привернути увагу до збереження національної культурної спадщини України.

«23 серпня 2020 року виставою «Pentecost» ми відкриваємо 101-й сезон. Її зіграють в закинутому костелі Матері Божої, 1913 року. Під час радянської окупації він слугував то колгоспним складом, то спортзалом місцевої школи. Від 90-х років костел просто закинутий. Стан, в якому перебуває храм тільки підсилить теми, які підіймає режисер Лариса Діденко у своїй виставі «Pentecost»: дискусії про цінності, гуманізм, про культуру, яка стала заручником політики. Саме привернення уваги до збереження культурної спадщини нашої країни об’єднує Перший театр з проектом «Під Зорею Пінзеля», —  зазначила засновниця проєкту «Під Зорею Пінзеля» Івона Лобан.

Можливість зіграти виставу «Pentecost» у с. Демня Перший театр здобув завдяки перемозі на конкурсі надання фінансової підтримки на реалізацію заходів у галузі культури на території м. Львова в рамках святкування Дня незалежності України. Також у співпраці з ГО «Арт-студія Івони Лобан»  проєкт «Під Зорею Пінзеля» отримав підтримку від Львівської обласної державної адміністрації.

«Pentecost»  – політична драма (18+), закинута балканська церква на перетині шляхів давніх і не дуже завойовників раптом стає перехрестям різних культур. Знайдена тут унікальна середньовічна фреска з’являється на сцені як яблуко розбрату, перетворюючись далі і на заручницю, і на жертву. Майже детективна історія затягує глядача у міцний клубок гострих тем сучасності – розбрат, тероризм, біженці. З недавнього часу усе це дуже знайоме і українцям. Тож, на питання, які підіймає вистава, рано чи пізно доведеться відповідати і нам.

Усіх карантинних заходів, згідно вимог державно комісії ТЕБ на НС, під час показу вистави «Pentecost» у с. Демня, буде дотримано.

Голос Сокальщини на GoogleNews