Головна / перший випуск / Огляд коротких новин з Сокаля в 1918 році

Огляд коротких новин з Сокаля в 1918 році

Підпалюють наші села.

Коли вороги займуть якесь наше село, то нараз підпалюють його з чотирьох кінців. Таким   чином   згоріли   вже   Грибовачі великі,   Любича королівська,    Долгобичів, Гребінне, Малахів і інші.

Насильство над Українцями у Львові. 

«Золочівське Слово» доносять, що польська Команда у Львові зарядила арештовати всіх визначних Українців Львова. Богатьох мали розстріляти, а публичні українські доми, як «Дністер», «Народний ДІМ» І «Просвіту» адемолювати і спалити.
Супроти недостачі живности у Львові уоружона банда роблять випади на поблизькі села, все грабують і забирають для голодного Львова, і так в Збоїсках зрабовано все у людей, забрано всю жудобу, збіже, бараболю, одіж і навіть гроші.

Смерть посла Загайкевича.

Наспіла сюди сумна вістка про смерть нашого ділного посла д-ра Володимира Загяйкевича. Як відомо він дав почин до згоди з Поляками в Перемишлі. За його справою не висаджено моста на Сяні і утворено спільно польсько українську міліцію. За се стрінула його така дяка, ще його, тяжко недужого на інфлюєнцу, отягнули Поляки з ліжка і в білю вивезли кудись. В дорозі посол Загайкевич дістав запаленє легких і помер в Рядамаї. Жінка нещасного (родом Полька) благала на колінах Ляхів, щоби дозволили чоловікові одягнутися тепліше, але один в них копнув її ногою, як собаку та вибив два зуби.

Львів голодує.

«Век мови» доносить, що літр молока коштує у Львові 7 К,    один   бохонець   хліба 30 К,   1 кільограм   масла 130 К, 1 кільограм солонини 75 К.
Українські часописи у Львові. Польське військове начальство завісило дневник «Діло» за обговорюванє воєнних подій. Трьох співробітників «Діла» увязненно, але   по   списеню  протоколу випущено на волю. Як відомо д-г М.Лозинський остав у Львові Український соціальне-демократичний орган «Вперед» виходить дальше.

Бувший австрійський цісар Карло пробуває інтернований в Шембруні около Відня.

Австрійсько-німецьке правительство порішило стягнути в його приватних дібр ту платню, яку він протягом війни побирав як начальний полководець. А була ся платня величезна, бо виросла річно півтора міліона корон.


Бувший німецький цісар Вільгельм утік до Голяндії.  

АНГЛІЙЦІ   хочуть поставити його перед суд і тому домагають ся від голандського правительства, щоби його видало. Вільгельм ще досі не зрікся офіціально престола.

Француські війська в Будапешті.

До Будапешту прибули француські офіцири і ведуть переговори в справі приміщеня француських військ, які є вже в дорозі до Будапешту. Є вістки, що до Відня мають прибути Італійці.

Вільвон в Європі.

Швейцарські часописи доносять, шо президент Вільвом має в перших днях грудня виїхати до Парижа, де пробуде два місяці.

Самостійність України признана коаліцією.

3 Берна телеграфує д-р Е. Левицкий, що коаліції признала Україну самостійною державою, а що до українських земель в Австрії (східна Галичина від Сану і північна Буковина по Серет) засторегла, щоб вони були зєднані з Україною.

Мировий конгрес.

Німецькі часописи доносять, що після всякої правдоподібности зачнуть ся мирові переговори з кінцем січня, але й висказують рівночасно думку, що сі переговори потрівають довгий час і що це місяці упливуть, поки мир буде підписаний. Найбільші трудности будуть справляти питаня торговельних зносин і усталеня нових границь. Італійські часописи заявляють, що Італійцям признано вже Трієст, Полю і значну часть дальматинського побережа.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

девять − четыре =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!