«Закриття шахт несе за собою впливи не на конкретну громаду, а на весь регіон та його економіку, інфраструктуру, освіту», – Максим Козицький

«Закриття шахт несе за собою впливи не на конкретну громаду, а на весь регіон та його економіку, інфраструктуру, освіту», – Максим Козицький

Львівщина доєдналась до форуму «Справедлива трансформація 2023: багаторівневий національний діалог». 

Сьогодні, 9 листопада, у Києві розпочався всеукраїнський форум, головною темою якого стала підтримка структурних змін у вугільних регіонах України. Серед учасників заходу представники вугільних громад України, національних та регіональних органів державної влади, міжнародних організацій. 

Долучився до обговорення в онлайн-форматі начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

«До 2035 року Україна має відмовитися від вугілля. З цією метою у вугільних регіонах держави проводять трансформацію. Однак закриття шахт несе за собою впливи не на конкретну громаду, а на весь регіон, його економіку, інфраструктуру, освіту. Тому напрацювання проєктів, враховуючи усі взаємопов’язані галузі, має відбуватись не на кілька років вперед, а на десятиліття», – наголосив Максим Козицький.

У Львівській області розпочали трансформацію Червоноградського вугільного мікрорегіону в межах Програми «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України», яку впроваджує Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням Федерального міністерства економіки і захисту клімату Німеччини.

Очільник області виокремив такі основні аспекти, які важливі в процесі трансформації Червоноградського вугільного мікрорегіону:

  • Розвиток професійної освіти. Коли будуть можливості для здобуття інших професій, окрім шахтаря та гірничого майстра, місцеві мешканці зможуть переорієнтуватися на нові сектори економіки. На обласному рівні працюємо над розвитком профтехосвіти. Просимо запроваджувати реформи й проєкти Кабмін та GIZ.
  • Розвиток екологічної інфраструктури. Йдеться про проєкти, спрямовані на вирішення проблем із просіданням ґрунтів, шахтним водовідливом та забрудненням атмосферного повітря.
  • Розбудова індустріальних парків та створення нових робочих місць. Зокрема, після закриття шахти не мають зникати чи розграбовуватись, їх потрібно перетворювати в зони для економічного розвитку громад, створення робочих місць, відкриття нових бізнесів.
  • Залучення знань та досвіду іноземних партнерів та регіонів, які уже пройшли цей процес. Львівщина працює над тим, щоб переймати досвід у німецької федеральної землі Саар, де останню шахту закрили у 2012 році. Необхідно більше проєктів та співпраці на рівні Уряду, щоб наші регіони мали можливості від іноземних фондів отримати додаткове фінансування, досвід.

Захід організували за підтримки Міністерства енергетики України, Міністерства відновлення та німецької компанії GIZ.

«Закриття шахт несе за собою впливи не на конкретну громаду, а на весь регіон та його економіку, інфраструктуру, освіту», – Максим Козицький

ЛОДА

Голос Сокальщини на GoogleNews