Головна / Про великі підприємства / До відома сільгосп виробників — як відбувається нарахування доходів фізичній особі у вигляді орендної плати за земельні ділянки

До відома сільгосп виробників — як відбувається нарахування доходів фізичній особі у вигляді орендної плати за земельні ділянки

ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що Законом № 2497 (набрав чинності з 15.08.2018) були внесені зміни до Податкового кодексу, зокрема, п. 168.4 ст. 168 Кодексу доповнено п.п. 168.4.9 такого змісту:

«168.4.9. Суми податку на доходи фізичних осіб, нараховані податковим агентом з доходів за здавання фізичними особами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості), сплачуються таким податковим агентом до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об’єктів оренди (суборенди, емфітевзису) «.

При цьому податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб є зокрема, самозайнята особа, яка зобов’язана нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розд. IV Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому ст. 18 та розд. IV Кодексу (пп. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Враховуючи викладене, податковий агент, зокрема, самозайнята особа яка здійснює нарахування (виплату) доходів фізичній особі у вигляді орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського сплачує (перераховує) податок на доходи фізичних осіб до відповідного бюджету за місцезнаходженням земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості).

Відповідно, платники податків, в тому числі самозайняті особи, які здійснюють нарахування (виплату) доходів у вигляді орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського призначення фізичним особам зобов’язані стати на облік за неосновний місцем обліку, відповідно до порядку встановленого наказом Мінфіну від 09.12.2011р. №1588.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

четыре × 3 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!