Головна / Про великі підприємства / До відома сільгосп виробників – як відбувається нарахування доходів фізичній особі у вигляді орендної плати за земельні ділянки

До відома сільгосп виробників – як відбувається нарахування доходів фізичній особі у вигляді орендної плати за земельні ділянки

ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що Законом № 2497 (набрав чинності з 15.08.2018) були внесені зміни до Податкового кодексу, зокрема, п. 168.4 ст. 168 Кодексу доповнено п.п. 168.4.9 такого змісту:

“168.4.9. Суми податку на доходи фізичних осіб, нараховані податковим агентом з доходів за здавання фізичними особами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості), сплачуються таким податковим агентом до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об’єктів оренди (суборенди, емфітевзису) “.

При цьому податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб є зокрема, самозайнята особа, яка зобов’язана нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розд. IV Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому ст. 18 та розд. IV Кодексу (пп. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Враховуючи викладене, податковий агент, зокрема, самозайнята особа яка здійснює нарахування (виплату) доходів фізичній особі у вигляді орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського сплачує (перераховує) податок на доходи фізичних осіб до відповідного бюджету за місцезнаходженням земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості).

Відповідно, платники податків, в тому числі самозайняті особи, які здійснюють нарахування (виплату) доходів у вигляді орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського призначення фізичним особам зобов’язані стати на облік за неосновний місцем обліку, відповідно до порядку встановленого наказом Мінфіну від 09.12.2011р. №1588.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

14 − 1 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!