Кратко

Залишати укриття до сигналу «Відбій повітряної тривоги» небезпечно: як працює система оповіщення на Львівщині

Залишати укриття до сигналу «Відбій повітряної тривоги» небезпечно: як працює система оповіщення на Львівщині

Сигнали оповіщення, які повідомляють про повітряну тривогу періодично лунають на території Львівської області та міста Львів. Загалом, від початку війни сирени повідомили про близько 70 загроз з повітря в області.

Який принцип роботи системи оповіщення?

Радіолокаційні підрозділи Повітряних Сил ЗСУ виявляють потенційну повітряну загрозу. Між фіксацією літака або ракети та запуском сирени – лічені хвилини або й менше хвилини. Звук сирени говорить про те, що на регіон ймовірно летить ворожа авіація. Однак виявити усі повітряні загрози неможливо.

Сигнали оповіщення цивільного захисту передаються в такий послідовності:

1. Звучання сирен тривалістю до 3-х хвилин. Повідомлення у ЗМІ, радіо та телебаченні, на офіційних сайтах, соцмережах, телеграм-каналі оповіщення ЦЗ про зміст події. Або ж завдяки мобільному додатку «Повітряна тривога». Детальніше про додаток читайте за посиланням.

2. Після отримання команди про те, що загроза минула знов запускаються сирени до 3-х хвилин та транслюється відповідне повідомлення. Залишати укриття до отримання сигналу «Відбій повітряної тривоги» небезпечно.

Сигнал «Повітряна тривога» транслюється на всю Львівську область та має виконуватися усіма.

Подекуди сигнали оповіщення вмикаються не одночасно. Тобто, сирени на вулиці вже чутно, тоді як повідомлення на телефон ще не прийшло. Це відбувається, бо вся система оповіщення на Львівщині складається з 8 підсистем. З питань безпеки їх вмикають почергово, адже коли одна підсистема вийде з ладу, інші далі працюватимуть та сповіщатимуть про будь-яку загрозу. 

Голос Сокальщини на GoogleNews