Головна / З сесії райради / 30 вересня відбулася сорок п’ята сесія Сокальської міської ради VI скликання

30 вересня відбулася сорок п’ята сесія Сокальської міської ради VI скликання

На жаль, сесійна зала була напівпорожня. Перед її початком зареєструвалося 22 з 36 депутатів. Мимоволі згадалися перші сесії, на яких були присутні всі депутати, яких переповнювало бажання робити щось корисне для громади та міста. За п’ять років хтось з них розчарувався, хтось втратив віру в справедливість та людей, лише одиниці залишились вірні собі та виборцям.

Сокальський міський голова Богдан Зарічний відкрив сесію. Після славня, депутати розпочали свою роботу хвилиною мовчання – так вони вшанували пам’ять сокальчанина Романа Галаса, який у серпні загинув в зоні АТО. Опісля народні обранці обрали лічильну і редакційну комісії, затвердили їх персональний склад, прийняли порядок денний сесії. І одразу перейшли до розгляду першого питання: «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Сокаля» Галасу Роману Євгеновичу». Богдан Зарічний зазначив, що 8 серпня 2015 року на сході країни, в Артемівську, загинув уродженець м. Сокаль Роман Галас, який був командиром взводу 16 окремого мотопіхотного батальйону. Дитинство та юність Романа пройшли у нашому місті, він навчався у СШ №1. Після закінчення Львівського університету Роман одружився та переїхав жити в смт. Млинів Рівенської області, однак тут живуть його батьки. Романа Галаса поховали на Сокальському кладовищі на алеї Слави. Богдан Зарічний від імені громади висловив подяку батькам – Олександрі та Євгену Галасам за те, що виховали такого сина та висловив співчуття від всієї сокальської громади. «Кожен розуміє, що ми не можемо батькам повернути сина, ні дружині Ірині – чоловіка, ні доньці Майї – батька, але ми можемо увіковічнити на роки, а може й на віки пам’ять про нього. Всі ми знаємо вислів, що людина живе доти, доки її пам’ятають. Нинішнє рішення сесії – це подяка батькам за сина і данина пам’яті Роману Галасу», – сказав Богдан Зарічний. Сокальський міський голова зачитав рішення сесії міської ради про присвоєння посмертно звання «Почесний громадянин Сокаля» Роману Галасу та вручив мамі героя – Олександрі Луківні Галас відзнаку та посвідчення. Олександра Галас подякувала депутатам за співчуття та почесне звання.

Роман Галас загинув при нез’ясованих обставинах. Нині батьки та дружина хочуть з’ясувати як це сталося, їх намір підтримують також депутати Сокальської міської ради, які вирішили скерувати депутатський запит голові комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Єгору Соболєву та голові правління Центру протидії корупції Віталію Шабуніну.

Питання винесені на порядок денний сесії були розглянуті та опрацьовані на засіданні виконкому, президії міської ради та в профільних депутатських комісіях. Тож депутати були налаштовані працювати оперативно, і без уже звичних довгих обговорювань внесли уточнення до кошторису витрат КП «Спорт для всіх», (доповідав з цього питання Ярослав Тарасюк) та заслухали звіт головного економіста міської ради Людмили Ділай про виконання міського бюджету за 8 місяців. Доповідач зазначила, що дохідна частина виконана на 118, 2 відсотка, що складає 14542950 гривень. Людмила Ділай коротко ознайомила присутніх з надходженнями по податках та зборах, а також проведеними видатками згідно з плановими призначеннями та планом соціального розвитку. Вони становлять 10257518 гривень, з них видатки по спеціальному фонду – 1509715 грн.

Сокальський міський голова Богдан Зарічний ознайомив присутніх із 15 пунктами життєво необхідних для міста заходів, які міська рада планує ще зробити. Зокрема, це поточний ремонт дорожнього покриття внутрібудинкових проїздів по вулицях Чайковського та Шептицького, придбати машину для механічної очистки труб для КП «Сокальводоканал», зробити капітальний ремонт покрівлі житлового будинку №58 по вул. Героїв УПА, відведення поверхневих вод з ділянки підтоплення по вулицях Шашкевича, Старицького, Українська, проведення технічного огляду та експертих висновків ліфтів в житлових будинках по вул. Героїв УПА №№41 і 42, придбати 11 контейнерів для твердих побутових відходів, погасити заборгованість за виконані роботи в 2014 році – капітальний ремонт дорожнього покриття по вулиці Українська та здійснення технічного нагляду за об’єктами та інше. Ці пропозиції були підтримані депутатами, і вони проголосували за внесені зміни до показників бюджету міста на 2015 рік.

Опісля на сесії розглянули питання – «Про списання основних засобів КП «Сокальводоканал», «Про збільшення статутного капіталу Сокальського міського комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства», «Про списання основних засобів КП «Сокальтеплокомуненерго»; «Про продаж основних засобів цього підприємства», «Про прийняття в комунальну власність територіальної громади м. Сокаль теплового лічильника по вул. Героїв УПА, 8».

Свою точку зору з трьох останніх питань висловили директор КП «Сокальтеплокомуненерго» Володимир Кіпень та депутати – Ольга Петринка, Надія Багрій, Юрій Товарянський, Євген Музика, Уляна Покидко. З вище згаданих питань депутати прийняли відповідні рішення.

А далі йшла мова про найменування 22 вулиць кварталу індивідуальної забудови. Спеціаліст І категорії, землевпорядник Любомир Миколайчук поінформував присутніх, що відтепер у Сокалі з’являться вулиці: Листопадового чину, Ярослави Стецько, Героїв Крут, Пилипа Орлика, Ігоря Білозіра, Квітки Цісик, Назарія Яремчука, Івана Багряного, Богдана Ступки, Валерія Лобановського… Увіковічнили депутати й імена сокальчан, які загинули в зоні АТО, та спортивних тренерів, які прославили Сокальщину. Тож у цьому кварталі будуть вулиці: Валентина Прихода, Романа Лагна, Романа Галаса, тренерів Юрія Ганіткевича, Андрія Глуховецького, Віталія Дриги, Юрія Вуйціка.
Два інші питання – «Про затвердження протоколу комісії по визначенню виконавця земельних торгів на конкурентних засадах» та «Про затвердження протоколу комісії з відбору виконавців послуг з виконання робіт із землеустрою та виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з метою продажу у власність на земельних торгах», а також декілька спірних питань депутати перенесли на наступну сесію.

Голова земельної депутатської комісії Юрій Товарянський колегам доповів, що Сокальська міська рада виграла судову справу з РЕМ, який роками не платив за оренду землі. А це чималі надходження до міської казни.

Після тривалого листування з монополістом ПАТ «Львівобленерго», що стосувалось питання укладення договору оренди земельної ділянки та виконання рішення сесії Сокальської міської ради, міська рада звернулась із позовом до Львівського господарського суду про спонукання до укладення договору оренди на земельну ділянку. В серпні 2015 року поставлено крапку у цьому питанні. Позов Сокальської міської ради задоволено повністю. В найближчий час рішення суду буде звернено до виконання. Нарешті справедливість перемогла. Сокальська міська рада стала прикладом іншим органам місцевого самоврядування України, як треба відстоювати інтереси громади.

А далі народні обранці розглянули традиційні земельні питання. Доповідав спеціаліст І категорії, землевпорядник Любомир Миколайчук. Сесією ухвалено ряд земельних питань, серед яких – рішення про затвердження детальних планів. Народні обранці надали дозволи на поновлення договорів оренди, на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення садівництва, особистих селянських господарств, для будівництва гаражів і на виготовлення технічної документації окремим громадянам міста, затвердили проекти землеустрою та технічної документації щодо відведення земельних ділянок, внесли зміни до рішень сесій Сокальської міської ради.
Насамкінець на сесії розглянули заяви по земельних питаннях. Найбільш жвавим було обговорення останніх.

Землевпорядник, міський голова та депутати пояснювали пану Яніцькому, що не мають жодних законних підстав, щоб віддати йому в оренду землю, яка є біля його будинку. Після дискусії, депутати вирішили вивчити це питання і розглянути на наступній сесії. Прийшла на засідання сокальчанка Ірина Басалик, яка звернулася до депутатів із скаргою на КП «Водоканал», який на її думку багато років тому відключив їй воду, та не хоче знову підключити. Депутати намагалися пояснити громадянці, що нині, щоб під’єднати будинок до водопроводу спершу потрібно виконати технічні умови, отримані в КП «Сокальводоканал». Без цього документа ніхто не підключить їй воду. У залі виникла дискусія.

Опісля депутати мали можливість задати запитання міському голові, висловити свої пропозиції чи побажання. Депутат Надія Багрій звернула увагу, що по вулиці Героїв УПА біля будинку №61 немає світла. Тож потрібно провести ремонтні роботи для того, щоб мешканці пізно ввечері могли безпечно дістатися додому.

Богдан Зарічний подякував депутатам за результативну роботу на засіданні та побажав успіху тим, хто бере участь у виборчих перегонах. На цьому ХXXXV сесія завершила свою роботу.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

1 × 5 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!