Згадаємо, як це було

«Феномен мультикультуралізму у сучасному світі»: у Дрогобичі відбувся перший мультикультурний Форум

«Феномен мультикультуралізму у сучасному світі»: у Дрогобичі відбувся перший мультикультурний Форум

У День пам’яті жертв Голокосту, 27 січня, у Дрогобичі відбувся перший мультикультурний Форум – «Феномен мультикультуралізму у сучасному світі».

Форум розпочали творчим привітанням присутніх від Муніципального камерного хору «Легенда», який виконав Державний Гімн України та Гімн Європейського союзу. Відтак була хвилини мовчання за жертвами Голокосту, а також усіма Героями сучасної війни росії проти України.

Захід об’єднав відомих промовців, істориків, викладачів та політологів, таких як Андрій Красножан, Мирослав Маринович, Парасковія Дворянин, Тарас Возняк, Андрій Павлишин, Володимир Єшкалєв, Данило Яневський. Львівську ОВА на Форумі представляв начальник відділу національностей та релігій департаменту з питань, культури, національностей та релігій Василь Дорош.

Під час Форуму порушили низку актуальних питань про історичне полікультур’я Дрогобича, як в умовах сьогодення спілкуватися і жити поряд з росіянами, як міграція людей впливає на інтеграцію у громадах. А також питання мови, культури та цінності своєї самобутності, проблему міжрелігійного діалогу, феномен Донбасу і Криму, процеси декомунізації та дерусифікації, вміння висловлювати власну позицію та чути інших. Говорили й про майбутнє освіти та її важливість в умовах війни та після перемоги. Порушували питання міжнародного досвіду у формуванні культурних процесів.

Загалом під час форуму відбулося сім панельних дискусій, де кожен із промовців не лишень доповідав свою тему, але й відповідав на питання та коментарі присутніх.

ЛОДА

Голос Сокальщини на GoogleNews