Про освіту

Діти з порушеннями зору ознайомилися із експонатами Львівського історичного музею

Експонати містять QR-коди з тифлокоментуванням, що пояснююють зображене.

Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної військової адміністрації, Львівський історичний музей та підприємство об’єднання громадян «Ресурсний центр «Безбар’єрна Україна» організували для дітей з порушеннями зору знайомство з фондом Львівського історичного музею.

Напередодні, 14 лютого, наукові співробітники Львівського історичного музею побували у Львівській школі-інтернаті №100. Учні 1 – 6 класів ознайомилися з понад тридцятьма експонатами із фондів музею, відтвореними з використанням тактильних елементів та шрифту Брайля. Ці музейні предмети також містять QR-коди з тифлокоментуванням, що пояснюють зображене.

Мистецько-інклюзивний проєкт «Побачити небачене» реалізують у межах Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2021 – 2025 роки.

«Дати змогу людям, а зокрема дітям з вадами зору «побачити небачене» – саме такою була наша мета. Це щось неймовірне і дуже щемливе водночас – стежити за емоціями малих дітей і підлітків, коли вони знайомляться з портретами відомих діячів української і світової історії або уявляють, як виглядають історичні будівлі. Такі миті вкотре дають розуміння, на що в першу чергу маємо скеровувати свої зусилля і кошти, та усвідомлення того, що спільно влада, установи культури та освіти, громадськість можуть творити справжнє диво для людей, позбавлених можливості повноцінно бачити, чути, пересуватися», – зазначає заступник голови Львівської обласної адміністрації Іван Собко.

Голос Сокальщини на GoogleNews