Головна / Про освіту / Дружба з “Веселкою” триває…

Дружба з “Веселкою” триває…

Плідною була цьогорічна зустріч учнів Берлінської школи "Веселка" та школи №3 м. Сокаль. Ця співпраця триває з 1997 року. Тож цього року відбулася сьома зустріч у Сокальській школі №3.

На цей раз до нас приїхали п`ятнадцять учнів та троє вчителів: Ганс Беетен, Елізабет Зайдер, Валері Лянде. Керівниками проекту обміну учнями, з німецької сторони, є пан Ганс Беетен, а з української  Марія Гурська. Багато праці вкладається у цей проект. Пан Ганс Беетен вже вдесяте відвідав Україну, зокрема м. Сокаль. Він викладає географію, математику, історію, релігію та їзду на велосипеді. Людина обізнана. Любить дітей, природу, розуміє українську мову, вміє читати, затятий мандрівник. Об’їхав півсвіту. Особливою жінкою, життєрадісною, ерудованою, енергійною є шістдесятип`ятирічна пані Елізабет Зайдер. У Сокалі вона вже вчетверте. Була на святкуванні сорокаріччя школи і дуже б хотіла приїхати ще на її п`ятдесятиріччя. Вперше приїхала у Сокаль француженка українського походження пані Валері Лянде. Її мама Орися родом з Мостиського району, що на Львівщині, нині їй виповнилося 98 років. Пані Валері декламує вірші Тараса Шевченка. У її вітальні, на почесному місці – державний прапор, герб України і, звичайно, "Кобзар". На грудях висить ланцюжок з тризубом. Вона приїхала з Франції у Берлін, щоб навчати німецьких дітей французької мови.

Традиційними у програмі перебування були екскурсії по Сокалю та Львову, пікнік. Учні відвідали Сокальський музей "Людина. Земля. Всесвіт". У Львові милувались Шевченківським гаєм, піднімались на Високий замок, відвідали "Будинок шоколаду", послухали дуже цікаву екскурсію (німецькою мовою) центром міста. Враження залишилися незабутні. Також побували на страусиній фермі. Ця співпраця вимагає, звичайно, багато праці, але вчителі німецької мови намагаються зробити все якнайкраще.

Марія ГУРСЬКА,
вчитель Сокальського НВК " ЗШ №3 IIII ст. колегіум".

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

20 + seventeen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!