Головна / Про освіту / Люблять гімназисти український борщ

Люблять гімназисти український борщ

В Сокальській гімназії ім. О. Романіва не була вже декілька років. Тож коли разом з помічниками санітарного лікаря райсанепідстанції Марією Пашкутською та Вірою Демідонт прийшла сюди перевіряти їдальню, була приємно вражена: працювали всі крани в умивальниках, електрорушники, все аж сяяло чистотою. Не побачила, як зазвичай на кухні, відер з відходами продуктів та сміттям. Та й саму кухню не впізнала: зняли старі і поставили вже не в центрі, а під вікном нові газові плити, завдяки чому вона стала просторіша і наче світліша. Кухар Марія Климович була в білосніжному халаті і такій же хустині. Все життя вона готує людям їжу  на колишніх заводі хімічного волокна, панчішній фабриці, в кафе "Весна", тож має великий досвід і свої секрети приготування страв.

В гімназії звикли до хорошої кухні, але в останні роки, як з’ясувалось, їм не щастило на кухарів: попередниці п. Марії халатно ставились до своїх обов’язків і з харчуванням була проблема – обідали тут лише зо два десятка гімназистів. Коли сюди прийшла працювати •п. Марія, картина кардинально змінилась: нині із 405 гімназистів в їдальні харчується кожен третійчетвертий і педагоги забули про канапки та чай, нині в їдальні є широкий вибір гарячих страв, старшокласники також менше бігають в крамниці.

– Тепер вони навіть замовляють страви, щоб встигнути за перерву поїсти, сказала директор гімназії Любов Омеляш. Звичайно, дехто і зараз бігає по хотдоги, чіпси чи тістечка у крамниці. Але таких мало, більшість обідає в їдальні. І Марії Миколаївні доводиться сутужно одній обслуговувати стількох відразу. Особливо на перших перервах, коли молодші прибігають. Діти доїжджають з сіл, рано встають і встигають зголодніти. Спочатку її це лякало, ми боялись, що вона піде від нас, просили залишитись.

За одним столом обідала класний керівник 2Б (6Б) класу Світлана Михайлова. Запитала, якої вона думки про роботу їдальні.

– Коли до нас прийшла Марія Миколаївна, в їдальні став харчуватися весь наш клас. І всі задоволені. Мої діти дуже люблять червоний борщ. Скажу від душі: нам дуже пощастило з кухарем. Марія Миколаївна  справжня господиня, мама, яка переживає за дітей, старається, щоб їжа була гаряча, смачна, різноманітна. По вівторках чергую у їдальні і бачу, який ажіотаж на перервах. Щодня •також обідаю в їдальні. Сьогодні взяла картоплю, салат з бурячка, хліб, чай. Заплатила 3 грн. 30 коп. Жаль, що вже не було млинців, вони дуже смачні.

Задзвенів дзвінок і їдальня враз наповнилася дитячими голосами. Швидко вишикувалась черга до роздаткового віконечка. Декілька семикласників вже прибрали посуд зі столів, витерли їх і тепер за ними обідали старшокласники. Пані Марія щедро накладала порції борщу, картоплі, наливала компот з сушенини. Коли запитала у гімназистів чи смачний обід, почула дружне "так".

Поцікавилась у п. Марії, що найбільше люблять діти.

– Як не дивно, але багато беруть борщ, є такі діти, що їли б його кожного дня, відповіла кухар. Найбільше замовляють картопляне пюре з котлетою, а от гречку не люблять. Охоче їдять млинці, салати. Котлети роблю сама, нам привозять м’ясо, а не фарш, як колись. Щоправда, вже зламалась деталь в китайській електром’ясорубці. ПП "Козацький курінь", який постачає їдальню продуктами, також приво•зить різноманітні булочки  з сиром, маком, повидлом ціною 1 грн. 60 коп. 2 грн. Їх купують як гімназисти, так і люди з навколишніх організацій, які приходять до нас обідати.

Ми оглянули й інші приміщення їдальні. В коморі побачили запас овочів: картоплю, буряки, моркву, капусту. В холодильнику теж був порядок: окремо зберігались м’ясо і риба.

Показуючи допоміжні приміщення, Любов Михайлівна сказала:

– Намагаємось зробити їдальню сучаснішою. Оскільки коштів мало, то все робимо поетапно: в цьому році поміняли холодильник, встановили новий бойлер; газовими плитами нас забезпечив відділ освіти. Потрібно поміняти вікна в їдальні; у половині кабінетів їх вже поміняли і тепер там тепло.

…Перерва закінчилась, гімназисти розійшлися на уроки, чергові зносили брудний посуд зі столів. А пані Марія думками вже була у дні завтрашньому, прикидаючи, чим смачненьким нагодує гімназистів.

Валентина БЛУДОВА.
 

На знімку: смачно пообідали старшокласники.
Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

1 × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!