Головна / Про освіту / На 92-ій річниці Листопадового чину в Сокалі

На 92-ій річниці Листопадового чину в Сокалі

Першого листопадового дня, який виявився теплим та сонячним, коли дорослі ще продовжували бавитися в свою улюблену гру під назвою "Вибори", в центрі міста Сокаля, який славиться своєю патріотичною історією, почали збиратися групки дітвори, поступово зайнявши майже усі лавочки біля фонтана. Мабуть, уважний спостерігач помітив би, що всі були у формі, а знаюча людина здогадалася б, що це однострій українських пластунів. А причина збірки пластунів дуже важлива  92 – річниця Листопадового чину. Місце для збірки вибрали символічне  біля пам’ятника Євгену Петрушевичу. Почали з молитви "…нехай ця днина додасть нам сили, щоб ми Вкраїну вірно  любили". Розгорнули знамено першуни табору  "Держава Аратта" Юрко Кантор та Орися Глюз і зазвучала новацька пісня: "….як виростем великі, хоробрі вояки, відстоїм Україну від вражої руки". Учасники акції почули про історичні листопадові дні 1918го. Із захопленням слухали про те, що багато хто з Січових стрільців і також організатор Листопадового чину сотник УГА Дмитро Вітовський були пластунами.                   

І розпочалась теренова гра для новацтва та молодшого юнацтва "Листопадовий зрив", учасниками якої стали пластуни з Сокаля, Забужжя та  Двірців.

Наші пластунята немов би опинилися в той день у Львові. Вони "допомагали" Степану Паньківському встановлювати знамено на "Ратуші", як стрільці, захоплювали "Головну Пошту", "Комендатуру поліції", "Головний залізничний вокзал" та "Станцію Підзамче", дивуючи перехожих. Гупали своїми "берцами" навколо "Ратуші", визначаючи скільки в ній  помістилося б Січових стрільців, роздавали точну копію відозви, яка 1 листопада 1918 р. була розповсюджена Українською  Національною Радою до населення міста Львова: "Волею українського народу утворилася на українських землях АвстроУгорської монархії Українська Держава. З нинішнім днем УНР обняла владу в столичнім місті Львові і на цілій території Української Держави…", співали  патріотичних пісень.

По завершенні теренівки, кращі команди отримали  цікаві книжки від співорганізаторів акції  відділу освіти Сокальської РДА. І тільки почали шикуватися до світлини, як підійшли наші старші побратими: учасники національновизвольних змагань, які з радістю приєднались до пластунів. Це чудове поєднання поколінь ви можете спостерігати на світлині. А потім була спільна хода містом з нагоди 92ї річниці створення ЗУНР і покладання квітів до пам’ятного знака Січовим стрільцям.

Євген МАТВІЇВ, вчитель  Забузького НВК "ЗШ ІІІІ ст.ліцей".

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

2 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!