Про освіту

На 92-ій річниці Листопадового чину в Сокалі

Першого листопадового дня, який виявився теплим та сонячним, коли дорослі ще продовжували бавитися в свою улюблену гру під назвою "Вибори", в центрі міста Сокаля, який славиться своєю патріотичною історією, почали збиратися групки дітвори, поступово зайнявши майже усі лавочки біля фонтана. Мабуть, уважний спостерігач помітив би, що всі були у формі, а знаюча людина здогадалася б, що це однострій українських пластунів. А причина збірки пластунів дуже важлива  92 – річниця Листопадового чину. Місце для збірки вибрали символічне  біля пам’ятника Євгену Петрушевичу. Почали з молитви "…нехай ця днина додасть нам сили, щоб ми Вкраїну вірно  любили". Розгорнули знамено першуни табору  "Держава Аратта" Юрко Кантор та Орися Глюз і зазвучала новацька пісня: "….як виростем великі, хоробрі вояки, відстоїм Україну від вражої руки". Учасники акції почули про історичні листопадові дні 1918го. Із захопленням слухали про те, що багато хто з Січових стрільців і також організатор Листопадового чину сотник УГА Дмитро Вітовський були пластунами.                   

І розпочалась теренова гра для новацтва та молодшого юнацтва "Листопадовий зрив", учасниками якої стали пластуни з Сокаля, Забужжя та  Двірців.

Наші пластунята немов би опинилися в той день у Львові. Вони "допомагали" Степану Паньківському встановлювати знамено на "Ратуші", як стрільці, захоплювали "Головну Пошту", "Комендатуру поліції", "Головний залізничний вокзал" та "Станцію Підзамче", дивуючи перехожих. Гупали своїми "берцами" навколо "Ратуші", визначаючи скільки в ній  помістилося б Січових стрільців, роздавали точну копію відозви, яка 1 листопада 1918 р. була розповсюджена Українською  Національною Радою до населення міста Львова: "Волею українського народу утворилася на українських землях АвстроУгорської монархії Українська Держава. З нинішнім днем УНР обняла владу в столичнім місті Львові і на цілій території Української Держави…", співали  патріотичних пісень.

По завершенні теренівки, кращі команди отримали  цікаві книжки від співорганізаторів акції  відділу освіти Сокальської РДА. І тільки почали шикуватися до світлини, як підійшли наші старші побратими: учасники національновизвольних змагань, які з радістю приєднались до пластунів. Це чудове поєднання поколінь ви можете спостерігати на світлині. А потім була спільна хода містом з нагоди 92ї річниці створення ЗУНР і покладання квітів до пам’ятного знака Січовим стрільцям.

Євген МАТВІЇВ, вчитель  Забузького НВК "ЗШ ІІІІ ст.ліцей".

Голос Сокальщини на GoogleNews