Про освіту

Новини Белзького освітнього округу

Хоч тріскучі морози змусили людей сховатися в теплі оселі, але польське містечко Белжець гостинно зустріло юних спортсменів, які з’їхалися на футзальний турнір «Міні-Євро-2012», що відбувся у спортзалі місцевої школи. У цьому змаганні взяла участь також команда Белзької ЗШ ІІІІ ст. у складі Павла Мальцева, Олега Некрасова, Юрія Шурми, Романа Войтовича, Віталія Комарницького, Ігоря Бартмана та Дмитра Нагая. Супроводжували школярів директор школи В. Золочівський та міський голова Белза В. Муха. Наші спортсмени гідно представили свою школу, рідне містечко та державу загалом.  Під час цієї поїздки хлопці отримали можливість не тільки випробувати свої сили у змаганнях з ровесниками, а й відвідати цікаві місця у сусідній державі, знайти нових друзів.

Цікаві враження залишилися і від екскурсії в м. Томашів. Юні футболісти відвідали музей, експозиції якого були присвячені історії Польщі, прогулялися вулицями міста. Переповнений цікавими подіями день минув дуже швидко. Втомлені, але задоволені белзяни повернулися додому, сподіваючись, що ця подорож буде не останньою.

Оксана ХОМИН.

* * *

Українці, як велика родина, відзначають свято довгоочікуваного об’єднання українських земель. Факти історії розповідають нам, що в складний час для УНР відбулася важлива подія – проголошення Української соборної держави.

У стінах Острівського НВК також відзначали День соборності рідної держави. Завдячуємо цим нашим учителям Н. Гричук та І. Василюк, які для школярів організували екскурс в історію. У виконанні п`ятикласників прозвучали чудові національні пісні. Також на урочистій лінійці демонстрували відеострічки, на яких були відображені події, що відбувалися 22 січня 1919 року.

Оксана ЩУР, учениця 11 класу Острівського НВК.

 

* * *

В Острівській школі проходив тиждень музики і мистецтва. Проводилось багато цікавих позакласних заходів. Учні мали змогу переглянути документальний фільм «Класична музика і краєвиди природи». Також школярі ознайомилися з художнім фільмом «Поліанна». Досить цікаво відбувався музичний брейнринг між двома учнівськимим командами шестикласників. У цьому змаганні перемогла команда «Домісоль» (на знімку). Учні почули спів видатної оперної співачки Сари Брайтман. Також було проведено конкурс стіннівок на музичну тематику. Переможців нагородили грамотами. Вінцем усіх цих заходів став приїзд відомого бандуриста Лайоша Молнара і його дружини, поетеси Тетяни Фролової. Вони виконали багато історичних пісень, змушуючи слухачів задуматись і запитати себе: «Чиї ми діти?». Жартівливі пісні і дитячі вірші поетеси викликали усмішку, а чудова колядка «Ой у місті Львові…» дозволила відчути неповторну атмосферу українського Різдва. Усі глядачі отримали неабияке задоволення від концерту і з нетерпінням чекають нагоди знову почути цю чудову музику.

Ірина БОБИК, Вікторія ПЕТРИГА, учениці 10 класу.

* * *

Георгіна Костянтинівна Слободяник – педагог за покликанням. Ця людина більшу половину свого життя присвятила школі, самовіддано працюючи на благо освіти. Оригінальні інтер’єри у навчальному закладі і чудові пришкільні ділянки – усе це справа рук цієї чудової людини..

– Георгіно Костянтинівно, Ваш педагогічний стаж налічує більше 45 років. Над якими педагогічними проблемами Ви найбільше працювали?

– Назви цих проблем були різні, але суть їх була одна – учити вчитись.

– Відомо, що Ви ще й нині працюєте над проблемою «Екологічне навчання і виховання учнів». З чим це пов’язано?

– Так, над цією проблемою працюю з першого дня своєї педагогічної діяльності. І де б я не трудилася – в рідній школі на Буковині, в Узбекистані, куди потрапила через сімейні обставини, у школах Сокальського району – намагалася виховувати в учнів любов до природи, формувати в них почуття тривоги за долю природи рідного краю. А з чим це пов’язано? Любов до природи, чуйне ставлення до неї – це складова частина мого світогляду. Адже кожен вчитель свідомо чи підсвідомо своїм світоглядом впливає на формування світогляду учнів.

– Що Ви вважаєте найважливішим в екологічному вихованні школярів?

– Про те, що природу потрібно охороняти, любити, можуть розповісти всі: від вихованця дитячого садка до випускника школи. На уроках учні розказують про всі екологічні зв’язки у довкіллі. Але просто знати – цього мало. Такі знання для вирішення екологічної проблеми небагато дадуть. Необхідно залучити учнів до активної природоохоронної діяльності.

– А до якої практичної діяльності Ви залучали своїх учнів?

– Ще у 1972 році, коли почала працювати у школі села Борятина, то організувала там клуб юних друзів природи «Сонечко». Його членами були учні 58 (9) класів. Учні брали участь майже у всіх натуралістичних конкурсах, акціях, які організовував обласний екологонатуралістичний центр, і займали призові місця. У конкурсі на кращу навчальнодослідну ділянку школярі Борятинської школи багато років поспіль займали перше місце в області й третє в Україні. Борятинські школярі старанно доглядали за рослинами колекційного відділу навчальнодослідної ділянки, який налічував майже 200 видів рослин: лікарських, декоративних, малопоширених овочевих рослин. На шкільній території учні заклали дендропарк, у якому росло більше 60 видів декоративних кущів, спорудили альпінарій, де було багато видів рослин, серед них – занесені у Червону книгу України. На околицях земельних угідь села Борятина на деградованому схилі пагорба (площею майже три гектари) учні організували шкільний заказник лікарських та рідкісних рослин. Діти посадили на тому схилі майже дві тисячі саджанців сосни і упродовж багатьох років проводили там досліди з лікарськими і рідкісними рослинами.

Інтерв`ю взяв учень 11 класу Острівського НВК Августин ТИМЧАК.

Голос Сокальщини на GoogleNews