Головна / Про освіту / Нові імена обдарованих дітей Сокальщини з’явилися на інтелектуальному Олімпі

Нові імена обдарованих дітей Сокальщини з’явилися на інтелектуальному Олімпі

Це переможці і призери Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, І (районний) етап якого відбувся в Сокальській Малій академії наук учнівської молоді та ІІ (обласний) в ЛНУ імені Івана Франка.

Широкий діапазон різноманітних проблем досліджували юні науковці: це, зокрема, локальні особливості сокальської вишивки, діяльності Союзу українок в нашому краї, особливості Голокосту на Сокальщині, феномен війни, феномен УСС, проблеми волонтерства та благодійності крізь призму діяльності митрополита А. Шептицького, особливості ратуш міст Сокальщини, історію газети «Голос з-над Бугу» в контексті україно-мовної преси Галичини ХХХХІ ст., особливості недержавного пенсійного забезпечення, проблеми біологічного захисту рослин в умовах теплиці, феномен кольору Б.І. Антонича, дослідження фальсифікату продовольчих товарів, мікрофлори повітря у закритому приміщенні, особливості невизначених рівнянь в задачах математичних олімпіад, рівень правової культури учнів старших класів, роль УГКЦ у створенні української держави, отримання біогазу з опалого листя в домашніх умовах, вирощування гінгко на грунтах Сокальщини, створення комп’ютерної гри за допомогою конструктора ігор Game Market, психологічні аспекти проблем у житті молодої людини, психологію релігійності, можливості застосування сучасних оптичних методів для пояснення утворення різноманітних зображень, дослідження якості води річок Солокії та Річиці за макрозообентосом та багато інших. 

Вітаємо переможців і призерів І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт:

Секція української літератури (базова дисципліна – українська мова та література): І місце – Ільницька Наталя, уч.11 кл. НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №2 – ліцей».

Секція української мови (базова дисципліна – українська мова та література): І місце  Віра Олена, уч. 11 кл. Стенятинської ЗШ І-ІІІ ст.

Якубишин Анастасія, уч. 9 кл. спеціалізованої ЗШ І-ІІІ ст. №3; ІІ місце  Пащук Сніжана, Швед Вікторія, уч. 9 кл. спеціалізованої ЗШ І-ІІІ ст. №3; ІІІ місце  Бриль Олена, уч. 9 кл. гімназії імені Олега Романіва, Гулич Ірина, уч. 11 кл. Острівського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – дитячий садок».

Секція мистецтвознавства (базова дисципліна – українська мова та література): І місце  Верхолюк Ірина, уч. 10 кл. гімназії імені Олега Романіва.

Секція історії України (базова дисципліна – історія України): І місце  Ільницька Наталія, уч. 11 кл. НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №2 – ліцей», ІІ місце  Мачинський Назар, уч. 9 кл. гімназії імені Олега Романіва; ІІІ місце  Чулгаєва Аліна, уч.11 кл. санаторної школи-інтернат імені Т. Шевченка.

Секція всесвітньої історії (базова дисципліна – історія України): І місце  Руда Наталія, уч.11 кл. Великомостівського НВК «ЗШ І-ІІІ ст.ліцей»; ІІ місце  Хробак Максим, уч. 9 кл. гімназії імені Олега Романіва.

Секція філософії (базова дисципліна – історія України): І місце  Ільницька Наталія, уч.11 кл. НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №2 – ліцей»; ІІ місце  Кінах Марія, уч.11 кл. гімназії імені Олега Романіва; Огородник Христина, уч. 10 кл. Острівського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – дитячий садок».

Секція історичного краєзнавства (базова дисципліна – історія України): І місце  Кінах Марія, уч. 11 кл. гімназії імені Олега Романіва; Коляда Ольга, уч. 11 кл. Забузької ЗШ І-ІІІ ст.; ІІ місце Лисяк Уляна, уч.11 кл. гімназії імені Олега Романіва; Гейко Віталій, уч. 9 кл. Жвирківської ЗШ І-ІІІ ст.; Гудзик Віталій, уч. 10 кл. Острівського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – дитячий садок»; ІІІ місце  Ващук Анастасія, уч.11 кл. НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №2 – ліцей»; Чесак Оксана, уч. 11 кл. Тартаківської ЗШ І-ІІІ ст. імені Петра Саноцького.

Секція археології (базова дисципліна – історія України): І місце  Фляк Назарій, уч. 11 кл. гімназії імені Олега Романіва; ІІ місце  Турко Софія, уч.11 кл. гімназії імені Олега Романіва.

Секція етнології (базова дисципліна – історія України): І місце  Жеребецька Неля, уч. 10 кл. Жвирківської ЗШ І-ІІІ ст.; ІІ місце  Спиридон Соломія, уч. 11 кл. санаторної школиінтернат імені Т. Шевченка та Яковенко Ірина, уч. 11 кл. Волицької ЗШ І-ІІІ ст.
Секція соціології (базова дисципліна – історія України): І місце  Ільницька Катерина, уч. 11 кл. спеціалізованої ЗШ І-ІІІ ст. №3; ІІ місце  Комарова Лідія, уч. 11 кл. Жвирківської ЗШ І-ІІІ ст. та Паньків Лілія, уч. 11 кл. гімназії імені Олега Романіва.

Секція англійської мови (базова дисципліна – англійська мова): І місце  Ільницька Катерина, уч. 11 кл. спеціалізованої ЗШ І-ІІІ ст. №3; ІІ місце  Гнатюк Владислав, уч. 11 кл. гімназії імені Олега Романіва; ІІІ місце  Ющак Юлія, уч.10 кл. гімназії імені Олега Романіва та Ілечко Василина, уч. 10 кл. Сокальської спеціалізованої ЗШ І-ІІІ ст. №3.

Секція німецької мови (базова дисципліна – німецька мова): І місце Дадак Діана, уч. 9 кл. спеціалізованої ЗШ І-ІІІ ст. №3; ІІІ місце  Лазорик Ольга, уч 10 кл. спеціалізованої ЗШ І-ІІІ ст. №3.

Секція теології, релігієзнавства та історії релігії (базова дисципліна – історія України: І місце  Бойко Іван, уч.10 кл. гімназії імені Олега Романіва; ІІ місце  Лисяк Назар, уч.11 кл. гімназії імені Олега Романіва; ІІІ місце  Тихоліз Богдан, уч. 10 кл. Острівського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – дитячий садок».

Секція правознавства (базова дисципліна – правознавство): І місце  Матвіїв Назарій, уч. 9 кл. Сокальської гімназії імені Олега Романіва; Корчемна Анастасія, уч. 9 кл. Сокальської спеціалізованої ЗШ І-ІІІ ст. №3; ІІ місце  Кнейчук Олена, Гнатів Наталія, уч. 10 кл. гімназії імені Олега Романіва; ІІІ місце  Омелян Анастасія, уч. 11 кл. гімназії імені Олега Романіва, Зарічний Денис, уч. 9 кл. гімназії імені Олега Романіва.

Секція психології (базова дисципліна – біологія): І місце  Жидачин Андрій, уч. 9 кл. Сілецької ЗШ І-ІІІ ст. імені Івана Климіва – «Легенди»; ІІ місце Базилевич Юлія, уч. 10 кл. гімназії імені Олега Романіва; ІІІ місце – Міщук Катерина, уч. 9 кл. НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №4 – ліцей» та Шклянка Катерина, уч. 9 кл. гімназії імені Олега Романіва.
Секція гідрології (базова дисципліна – географія): І місце  Ігнатюк Марія, уч. 11 кл. Белзької ЗШ І-ІІІ ст.

Секція географії та ландшафтознавства (базова дисципліна – географія): ІІІ місце – Олесько Надія, уч. 9 кл. спеціалізованої ЗШ І-ІІІ ст. №3.

Секція фінансів, грошового обігу і кредиту (базова дисципліна – математика): І місце  Антонюк Іванна, уч. 11 кл. Великомостівського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – ліцей».
Секція теоретичної фізики (базова дисципліна – математика): І місце  Головко Оксана, уч. 11 кл. Великомостівського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. –  ліцей»; ІІ місце  Шевчук Наталія, уч. 10 кл. НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №4 – ліцей». 

Секція математичного моделювання (базова дисципліна – математика): ІІ місце  Лапко Анастасія, уч. 11 кл. гімназії імені Олега Романіва; ІІІ місце  Ковальчук Дмитро, уч. 10 кл. гімназії імені Олега Романіва.

Секція прикладної математики (базова дисципліна – математика): І місце  Верхолюк Ірина, уч. 10 кл. гімназії імені Олега Романіва.

Секція математики (базова дисципліна – математика): ІІ місце  Бачинський Назар, уч. 9 кл. гімназії імені Олега Романіва; ІІІ місце  Шевчук Наталія, уч. 10 кл. НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №4 – ліцей».

Секція мультимедійних систем, навчальних та ігрових програм (базова дисципліна – математика): ІІ місце  Малко Назар, уч. 9 кл. Двірцівського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – дитячий садок»; ІІІ місце  Матвіїв Назар, уч. 9 кл. Сокальської гімназії імені Олега Романіва.

Секція електроніки та приладобудування (базова дисципліна – математика): І місце  Гнатюк Владислав, уч. 11 кл. гімназії імені Олега Романіва.

Секція зоології, ботаніки (базова дисципліна – біологія): І місце  Федащук Анастасія, уч. 10 кл. Сокальської ЗШ І-ІІІ ст. №5.

Секція валеології (базова дисципліна – біологія): ІІ місце – Размук Петро, уч. 11 кл. НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №2 – ліцей».

Секція охорони довкілля та раціонального природо-користування (базова дисципліна – біологія): І місце  Козира Роман, уч. 10 кл. Поторицької ЗШ І-ІІІ ст.
Секція екології (базова дисципліна – біологія): І місце  Чоп Ірина, уч. 11 кл. Волицької ЗШ І-ІІІ ст.; ІІІ місце  Ханащак Назар, уч. 11 кл. НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №2 – ліцей»; Бедь Богдан, уч. 10 кл. спеціалізованої ЗШ І-ІІІ ст. №3.

Секція агрономія (базова дисципліна – біологія): ІІ місце – П`єх Христина, уч. 10 кл. Великомостівського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – ліцей»; ІІІ місце – Костюк Вадим, уч. 9 кл. гімназії імені Олега Романіва.

Секція лісознавство (базова дисципліна – біологія): І місце  Дем`янович Юрій, уч. 10 кл. гімназії імені Олега Романіва.

Секція хімії (базова дисципліна – хімія): І місце  Пакулець Андрій, уч. 11 кл. гімназії імені Олега Романіва; ІІ місце  Мельник Станіслав, уч. 10 кл. гімназії імені Олега Романіва; ІІІ місце  Балашова Софія, уч. 11 кл. спеціалізованої ЗШ І-ІІІ ст. №3 та Климчук Марта, уч. 10 кл. Лучицького НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – дитячий садок».

Крім слухачів Сокальської МАН активну участь в районному етапі взяли учні наукових товариств Сокальської спеціалізованої ЗШ І-ІІІ ст. №3 (директор М. Бобрецький, голова товариства Н. Попович), Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №2 – ліцей» (директор Л. Кравцова), Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №4 – ліцей» (директор Н. Драган, голова товариства Л. Кровіцька).

Приємно відзначити, що серед цьогорічних призерів – перспективні дев'ятикласники шкіл Сокальського району, які подають великі надії. Одного з таких слухачів – Жидачина Андрія, особисто привіз до МАН директор Сілецької ЗШ І-ІІІ ст. імені Івана Климіва«Легенди» П. Побережник, який велику увагу приділяє роботі з обдарованими дітьми.

З року в рік серед призерів різних конкурсів МАН учні Сокальської гімназії імені Олега Романіва, Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №2 – ліцей», Сокальської спеціалізованої ЗШ І-ІІІ ст. №3, Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №4 – ліцей», Сокальської ЗШ І-ІІІ ст. №5, Поторицької ЗШ І-ІІІ ст., Жвирківської ЗШ І-ІІІ ст., Стенятинської ЗШ І-ІІІ ст., Великомостівського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – ліцей», Двірцівського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – дитячий садок». Цьогоріч потужно заявили про себе учні Сокальської санаторної школи-інтернат імені Т. Шевченка, Сілецької ЗШ І-ІІІ ст. імені Івана Климіва«Легенди», Острівського «ЗШ І-ІІІ ст. – дитячий садок», Волицької ЗШ І-ІІІ ст. , Белзької ЗШ І-ІІІ ст., Забузької ЗШ ІІІІ ст. 

Особливістю конкурсу стало і те, що окремі обдаровані школярі захищали по 23 наукові роботи це: Ільницька Наталія (історія України, філософія, українська література), Кінах Марія (історичне краєзнавство, філософія), Ільницька Катерина (соціологія, англійська мова), Гнатюк Владислав (англійська мова, технічні науки), Гейко Віталій (історичне краєзнавство, математика), Верхолюк Ірина (математика, мистецтвознавство), Дем'янович Юрій (лісознавство, біологія).

1 лютого 2015 року відбувся письмовий тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів районних і міських наукових товариств, КЗ ЛОР «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді». У конкурсі взяли участь 334 школярі 911 класів загальноосвітніх навчальних закладів області. Сокальщину представляли 42 учні, які успішно склали тести. На жаль, через хворобу 7 учнів не змогли взяти участі в захисті науководослідницьких робіт, який проходив на базі Львівського національного університету імені Івана Франка 7, 13, 14, 15, 21 лютого ц. р. згідно з розкладом.

Гордістю Сокальщини стали переможці і призери ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт у 2014-2015 н. р.:
І місце  соціологія  Ільницька Катерина, уч.11 кл. спеціалізованої ЗШ І-ІІІ ст. №3 (науковий керівник С. Мусій); валеологія  Размук Петро, уч. 11 кл. НВК «ЗШ ІІІІ ст. №2 – ліцей» (науковий керівник Т. Павлосюк); гідрологія  Ігнатюк Марія, уч. 11 кл. Белзької ЗШ І-ІІІ ст. (науковий керівник І. Лемега); фізика – Головко Оксана, уч. 11 кл. Великомостівського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – ліцей» (науковий керівник Ю. Кірик).

ІІ місце  археологія  Фляк Назарій, уч. 11 кл. гімназії імені Олега Романіва (науковий керівник С. Мусій, науковий консультант Л. Пушкарська); українська література  Ільницька Наталія, уч. 11 кл. НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №2 – ліцей» (науковий керівник М. Багрій); історія України  Ільницька Наталія, уч. 11 кл. НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №2 – ліцей» (науковий керівник С. Мусій); етнологія  Спиридон Соломія, уч. 11 кл. санаторної школи-інтернат імені Т. Шевченка (науковий керівник С. Мусій); історичне краєзнавство  Коляда Ольга, уч. 11 кл. Забузької ЗШ ІІІІ ст. (науковий керівник С. Мусій); історичне краєзнавство  Лисяк Уляна, уч. 11 кл. гімназії імені Олега Романіва (науковий керівник С. Мусій); текологія  Чоп Ірина, уч. 11 кл. Волицької ЗШ І-ІІІ ст. (науковий керівник Н. Гладиш); охорона довкілля  Козира Роман, уч. 10 кл. Поторицької ЗШ ІІІІ ст. (науковий керівник О. Батіг, науковий консультант Ю. Лукомський).

ІІІ місце – англійська мова  Ільницька Катерина, уч. 11 кл. спеціалізованої ЗШ І-ІІІст. №3 (науковий керівник О. Петриняк); психологія  Жидачин Андрій, уч. 9 кл. Сілецької ЗШ І-ІІІ ст. імені Івана Климіва«Легенди» (науковий керівник С. Михайлова); психологія  Базилевич Юлія, уч. 10 кл. гімназії імені Олега Романіва (науковий керівник С. Михайлова); хімія  Мельник Станіслав, уч. 10 кл. гімназії імені Олега Романіва (науковий керівник Г. Філозоф); біологія  Дем`янович Юрій, уч. 10 кл. гімназії імені Олега Романіва (науковий керівник О. Стасюк); українська мова  Віра Олена, уч. 11 кл. Стенятинської ЗШ ІІІІ ст. (науковий керівник М. Багрій); математика  Верхолюк Ірина, уч.10 кл. гімназії імені Олега Романіва (науковий керівник Л. Кровіцька).

Звільнені від ДПА з річною оцінкою «12» наступні учні Сокальського району: Ільницька Катерина (історія України та англійська мова), Ільницька Наталія (історія України), Размук Петро (біологія), Ігнатюк Марія (географія), Фляк Назарій (історія України), Спиридон Соломія (історія України), Коляда Ольга (історія України), Лисяк Уляна (історія України), Чоп Ірина (біологія), Жидачин Андрій (біологія), Головко Оксана (фізика).

Всеукраїнський конкурс-захист Малої академії наук дає змогу реалізувати здібності талановитих учнів, підвищити їх інтерес до поглибленого вивчення навчальних дисциплін, виявити навички дослідницької роботи, а також залучити педагогів району, професорсько-викладацький склад ВНЗ області до активної роботи щодо формування творчого покоління молодих науковців та практиків для різних галузей суспільного життя – майбутньої інтелектуальної еліти України.

Світлана МУСІЙ, директор Сокальської МАН, депутат районної ради.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

one × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!