Про освіту

Освітяни Львівщини пропонують вилучити російських авторів з навчальних програм із зарубіжної літератури

Освітяни Львівщини напрацювали зміни до Положення про ліцей та пропонують вилучити російських авторів з навчальних програм із зарубіжної літератури

У п’ятницю, 20 травня відбулося засідання експертної ради, створеної при департаменті освіти та науки Львівської обласної військової адміністрації.

До складу ради увійшли освітяни, науковці Львівщини та члени комісії з питань освіти та науки Львівської обласної ради Іванна Герус, Звенислава Мамчур,  Парасковія Дворянин, Іван Стецькович.

Дискусія в експертному колі тривала щодо питання про внесення змін до Положення про ліцеї, а також щодо внесення змін до освітніх програм з літератури, мови та мистецтва.

За словами голови депутатської комісії з питань освіти й науки Іванни Герус, освітяни Львівщини напрацювали пропозиції змін до Положення про ліцеї.

«Пропозиція полягає зокрема у зміні назви закладів на «академічний ліцей».  Це старша школа і дитина в такому закладі має поглиблено вивчати профільні предмети. Найважливіше, що завдяки зміні підходу для кожного учня має бути розроблений  індивідуальний план. Це нова освітня траєкторія, яка змінює структуру мислення. Головними у навчальному процесі є діти. Ці зміни затверджені експертною радою і будуть передані до Міністерства освіти та науки, щоб у перспективі їх врахували та прийняли.», – пояснила Іванна Герус.

Члени експертної ради також вирішили скликати  конференцію фахівців щодо змін до навчальної програми із зарубіжної літератури.

За словами Іванни Герус, експерти запропонували видалити з навчальних програм твори російських авторів та впровадити нововведення до початку нового навчального року. Проте педагоги та науковці мають завдання напрацювати пропозиції та визначити, які твори викладати замість російської літератури.

За результатами конференції до Міністерства освіти й науки будуть подані конкретні пропозиції реальних змін до освітніх програм.

Голос Сокальщини на GoogleNews