Головна / Про освіту / Профорієнтаційний щоденник школяра

Профорієнтаційний щоденник школяра

У серпні минулого року служба зайнятості подарувала «Профорієнтаційний щоденник школяра» учням 7-8 класів сільських шкіл Сокальського району. Цей профорієнтаційний проект розроблено Державним центром зайнятості спільно з Міністерством освіти і науки України.

Зазначений щоденник пройшов науковометодичну та педагогічну експертизу Науковометодичної Ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України та отримав гриф «Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах». Вдалий підбір розважальних, інформаційних та інтерактивних творчих завдань допомагає учням здобути початкові знання про світ праці та кар’єри; напрацювати низку корисних навичок, що стануть запорукою вірного вибору професії в майбутньому.

Така концепція інформування розрахована на дітей відповідної вікової категорії (1415 років) та полягає у використанні різноманітних ненав’язливих форм і способів подачі інформації, що прийнятні для дітей. З великою цікавістю не тільки учні, але і вчителі ознайомились з щоденником, в якому є дуже багато цікавої інформації про світ професій, а це вже перший крок до самопізнання та обрання сфери майбутньої професійної діяльності. Саме в ній людина проявляє та розкриває свої особисті якості, здібності, таланти. Ця інформація допомагає тому, хто хоче знайти в собі професіонала, творчу особистість. Інші бачать свою реалізацію в служінні на користь суспільству. Але потрібно усвідомити: аби мрії збувалися, треба працювати над їх втіленням, не відриватися від реалій життя.

Видання має гарне художнє оформлення, містить велику кількість малюнків, світлин, схем, таблиць. У щоденнику вміщено інформацію різностороннього характеру: профорієнтаційна підготовка, правова освіта, інформація психологічного характеру, щодо безпеки життєдіяльності, мовознавча. Окрім пізнавального матеріалу, подаються завдання тестового характеру, завдання на самооцінку, творчі вправи.

Приємно відзначити те, що в даному щоденнику міститься інформація про типи темпераменту, а це дає змогу врахувати свої особливості в навчанні, дозвіллі та професійній діяльності. Щоденник вчить дітей розрізняти риси характеру і якості темпераменту. Доброю, чемною, працелюбною може бути людина, але проявлятимуться ці риси порізному.

Усі ми багато разів на день користуємося вулицями та дорогами тих сіл і міст, в яких живемо. Проте, чи завжди пам’ятаємо, що коли виходимо за поріг домівки, стаємо учасниками дорожнього руху і заради своєї безпеки повинні орієнтуватися у складній ситуації на дорозі. Наслідки нещасних випадків залежать від того, наскільки швидко і кваліфіковано надано потерпілому першу медичну допомогу. Допомагає нам у цьому знання відповідних правил поведінки, які містяться у цьому щоденнику, а саме: правила безпеки на вулицях і дорогах, надання першої медичної допомоги.

Будьякий закон, будьяка норма захищають людину тільки тоді, коли вона знає свої права і намагається їх встановити. Тому дуже доречною є подана інформація в даному щоденнику стосовно розділу «Знай про свої права та обов’язки».

Учням такий щоденник не міг не сподобатися, він викликав позитивні емоції, бажання краще вчитися. Використовуючи його упродовж навчального року, учні дізналися багато цікавого про світ професій, щоденник допоміг зробити крок до самопізнання та обрання сфери майбутньої професійної діяльності.

«Профорієнтаційний щоденник школяра» – корисний дарунок, він допоможе учням у виборі оптимальної професії, яка задовольнить їх інтереси та принесе користь суспільству.

І ось знову служба зайнятості до Свята останнього дзвоника подарувала нові профорієнтаційні щоденники школяра для учнів 69 класів усіх шкіл Сокальського району. Це нова можливість до самопізнання та обрання сфери майбутньої професійної діяльності. Надіємось, що він стане черговим добрим другом на наступний навчальний рік.

Ірина ЧЕРНІЙ,
начальник відділу активної підтримки безробітних Сокальського районного центру зайнятості.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

11 + four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!